Podwarszawskie łowisko Jegiel

Skąd wziąć świeżą i smaczną rybę do zjedzenia? Najlepiej złowić ją samemu. Tylko gdzie? Pomogła nam strona: www.rybobranie.pl (bogata baza łowisk!). Korzystając z uroków wiosennej pogody udaliśmy się na łowisko Jegiel pod Wyszkowem, 60 km od Warszawy, przy trasie S8 (dokładne dane umieściliśmy na wizytówce: http://lokalnazywnosc.pl/jegiel-lowisko).

Na miejscu znajduje się kilkanaście stawów różnej wielkości malowniczo położonych w lesie. Dostępne gatunki ryb to karpie, amury, szczupaki, karasie, okonie oraz sumy. W każdym zbiorniku występują wszystkie z wymienionych gatunków. My udaliśmy się do stawu z przewagą liczebną karpia. Przed samym połowem należy wykupić kartę wstępu ważną cały dzień, karta wędkarska nie jest tu wymagana. Sprzęt wędkarski należy przywieść ze sobą, natomiast różne rodzaje przynęty dostaniemy na miejscu. W ciągu dwóch godzin połowów, złapaliśmy osiem dorodnych karpi w tym jednego bardzo dużego i wiekowego osobnika (powyżej 5 kg). Pod koniec pobytu wybraliśmy cztery najbardziej dorodne okazy a resztę wypuściliśmy do stawu. Na terenie łowiska znajdziemy także bar oferujący potrawy ze świeżych ryb z miejscowej hodowli. Polecamy łowisko Jegiel nie tylko wędkarzom, ale wszystkim lubiącym czynny wypoczynek.

(zdjęcie: http://www.lowisko.dolcan.pl)

Na miejscu zaobserwowaliśmy sporo niewędkujących spacerowiczów, tak zachęcanych przez gospodarzy:

„Bliskie sąsiedztwo natury, piękne lasy obfitujące w grzyby i jagody oraz umożliwiające aktywny wypoczynek leśne drogi rowerowe sprawiają, że „Jegiel” to idealne miejsce na rodzinny weekendowy wyjazd za miasto lub spotkanie z przyjaciółmi. W nieskażonych cywilizacją okolicznych lasach występują rzadkie gatunki ptactwa, w tym orzeł bielik, co sprawia, że „Jegiel” jest idealnym miejscem do prowadzenia obserwacji ornitologicznych. Niezwykłe, olbrzymie przestrzenie pozwalają na organizowanie niezapomnianych pikników rodzinnych i firmowych imprez integracyjnych, a mnogość gatunków ryb w łowisku - zawodów wędkarskich.” (http://www.lowisko.dolcan.pl)

Michał Koliński

PS. Karpie smakowały wybornie :-)

Tematy: