Jak działa Lokalna Żywność?

Lokalnazywnosc.pl łączy dostawców i konsumentów lokalnej żywności

Pomagamy producentom, rolnikom i sprzedawcom lokalnych produktów dotrzeć do lokalnych odbiorców. Każdy dostawca lokalnej żywności może zaistnieć na portalu poprzez założenie swojej własnej wizytówki. Za darmo. Wszystkie obecnie oferowane funkcjonalności serwisu są i pozostaną bezpłatne.

Wizytówka to inaczej własna strona internetowa, zobacz przykład wizytówki sklepu sprzedającego lokalne warzywa i owoce:

http://lokalnazywnosc.pl/owocjusz-sklep-owocowo-warzywny

dzięki temu wizytówki mogą być odnajdywane nie tylko w ramach portalu ale również poprzez popularne wyszukiwarki internetowe!

Nowe wizytówki ogłaszamy i promujemy na naszym profilu na facebook-u: http://www.facebook.com/lokalnazywnosc

Aby założyć wizytówkę:

  1. Zarejestruj się (wystarczy podać nazwę użytkownika i adres e-mail, link do formularza rejestracji znajduje się w prawym górnym rogu) aby móc się zalogować do serwisu. Na podany podczas rejestracji adres e-mail zostanie przesłany list z linkiem aktywującym konto – należy go kliknąć i dokończyć rejestrację.

  2. Kliknij "Dodaj wizytówkę" (przycisk dostępny po zalogowaniu w prawym górnym rogu) i wypełnij formularz (dane adresowe, opis działalności oraz opcjonalnie zdjęcie).

Każdy producent lub sprzedawca lokalnej żywności może sam umieścić swoją wizytówkę w serwisie. Wizytówka to możliwość dotarcia do szerszej grupy odbiorców (lokalnych oraz turystów) oraz promocja swojej działalności w internecie. Umieszczenie wizytówki, jak również wyszukiwanie wizytówek, jest i zawsze będzie darmowe. Jeżeli potrzebujesz pomocy przy założeniu wizytówki, bądź masz wątpliwości skontaktuj się z nami.

Aby wyszukiwać źródła lokalnej żywności w Twojej okolicy:

  1. Na stronie głównej wybierz obszar, który Cię interesuje poprzez:

    • podanie nazwy Twojej miejscowości 

    • lub jej kodu pocztowego 

    • lub kliknięcie województwa na mapie Polski.

  2. W nastepnym kroku zobaczysz mapę wybranego obszaru wraz z zaznaczonymi lokalizacjami. Każda lokalizacja prowadzi do wizytówki producenta lub sprzedawcy lokalnej żywności.

Dowiedz się dlaczego warto wybierać lokalną żywność i jakie są społeczne korzyści lokalnych systemów żywnościowych

Chcemy również wyróżniać najlepsze praktyki produkcji i sprzedaży lokalnej żywności (zainteresowanych prosimy o kontakt).
Jak działa LokalnaZywnosc.pl?