Bawoł Władysław - gospodarstwo rolne

Dodane przez:

, 16/09/2011

Ostatnia aktualizacja: 18/10/2011

Adres:
Laszki, Podkarpackie 37-543
Polska
Telefon: 16 628 50 41
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 4.9 (8 głosów)
Dostarczamy: 
odbiór osobisty
dowóz w promieniu
Promień dostarczania: 
50
Javascript is required to view this map.

Opis

Oferowane produkty rolne:
ziemniaki,
pszenica,
mąka pszenna,
otręby pszenne.

Oświadczam, że produkty rolne są bezpieczne dla konsumenta i nie zawierają pozostałości środków ochrony roślin i innych substancji szkodliwych oraz, że zostały wyprodukowane zgodnie z zasadami Integrowanej Produkcji (1).

(1) Zasady te zostały określone w ustawie z 18 grudnia 2003 r. o ochronie roślin, w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 26 lipca 2004 r. w sprawie integrowanej produkcji oraz w szczegółowych Metodykach Integrowanej Produkcji zatwierdzonych przez Głównego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Zgodnie z określeniem zawartym w artykule 5 ustawy o ochronie roślin, Integrowana Produkcja oznacza prowadzenie produkcji roślin z zastosowaniem zasad integrowanej ochrony roślin oraz wykorzystywanie w sposób zrównoważony postępu technicznego i biologicznego w uprawie, ochronie roślin i nawożeniu, zwracając przy tym szczególną uwagę na ochronę środowiska i zdrowie ludzi. Integrowana ochrona roślin polega na takim wykorzystaniu różnych metod ochrony (biologicznych, agrotechnicznych, fizycznych i chemicznych), aby populacja chorób, szkodników i chwastów utrzymana była poniżej progów ekonomicznej szkodliwości. Chemiczną ochronę roślin stosuje się w integrowanej produkcji tylko w uzasadnionych przypadkach, wyznaczanych progami ekonomicznej szkodliwości organizmu oraz wyłącznie z zastosowaniem dopuszczonych do tego celu środków. Chemiczna ochrona ograniczona jest wyłącznie do stosowania środków ochrony roślin bezpiecznych dla środowiska oraz zdrowia ludzi i zwierząt, a zwłaszcza dla organizmów pożytecznych.

Podstawowe zasady obowiązujące w Integrowanej Produkcji to: ograniczenie do minimum stosowania chemicznych środków ochrony roślin;  kontrolowane zwalczanie niebezpiecznych organizmów w oparciu o progi szkodliwości; kontrolowane nawożenie w oparciu o analizy gleby.

Ostatnio dodane w okolicy

Hala targowa to główny "zieleniak" i targowisko w Jarosławiu, położone tuż przy rynku starego miasta. Handel odbywa się wewnątrz zabytkowej hali targowej oraz na stoiskach tuż przy hali (po stronie... Czytaj dalej »
w odległości: 15.43 km
Zapraszamy do odwiedzenia naszych winnic zlokalizowanych w historycznym Jarosławiu 150 metrów od zabytkowego Rynku (ogród winoroślowy 160 krzewów), oraz 25 km od Jarosławia, w miejscowości Węgierka k... Czytaj dalej »
w odległości: 15.51 km

Komentarze