admin - blog

Wiejskie życie i kontakt ze zwierzętami chronią dzieci przed astmą i alergiami

Od dawna podejrzewalismy, że nie ma zdrowszego stylu życia niż życie na wsi. Dzisiejsze doniesienia ze świata nauki, opublikowane w prestiżowym "Science", tylko to potwierdzają:

Znieśmy opłaty targowe - o tym decydują lokalne władze!

Dzięki niedawnym zmianom w przepisach prawa, każdy samorząd lokalny ma możliwość zniesienia opłat targowych. Z tej możliwości skorzystała już Warszawa, jak ostatnio napisał warszawski ratusz:

Ręka, która cię karmi

Uwaga, poniższy tekst zawiera dużo pozytywnej energii ;) ... o swoim zaufanym rolniku pisze Renata Rusnak, autorka bloga "nie tylko o jedzeniu" renatarusnak.com

Warzywniak przy pałacu prezydenckim?

W Waszyngtonie, przy Białym Domu istnieje warzywniak. Prowadzone tam uprawy zapewniają ponad 55 różnych produktów wykorzystywanych w przygotowaniu codziennych potraw dla rodziny prezydenckiej. Dania na ich bazie są również serwowane licznym gościom Białego Domu. Oprócz uprawianych owoców i warzyw znajduje się tam również pasieka.

Co oni robią z tą sałatą?

Ostatnio, na jednym z warszawskich targowisk, szukałem świeżej rukoli. Znalazłem tylko paczkowaną, importowaną z Włoch. Świeże liście importowane z Włoch? Może nie mamy dobrego klimatu do uprawy rukoli? Otóż nie:

Najgorętsze trendy: lokalna żywność i zdrowe żywienie dzieci

Większość trendów w biznesie żywnościowym rodzi się w USA. Specjaliści mówią, że nowe trendy wędrują z USA zwykle najpierw do Londynu (stąd już łatwiej do reszty Europy), później do Hong-Kongu i do całej Azji. Podobno cały proces wędrówki ze Stanów do Azji trwa około 4 do 5 lat. Spojrzenie na aktualne trendy w Stanach może pomóc przewidzieć to co wkrótce pojawi się u nas i spojrzeć z szerszej perspektywy na konsekwencje tego co przerabiamy teraz.

Podwarszawskie łowisko Jegiel

Skąd wziąć świeżą i smaczną rybę do zjedzenia? Najlepiej złowić ją samemu. Tylko gdzie? Pomogła nam strona: www.rybobranie.pl (bogata baza łowisk!). Korzystając z uroków wiosennej pogody udaliśmy się na łowisko Jegiel pod Wyszkowem, 60 km od Warszawy, przy trasie S8 (dokładne dane umieściliśmy na wizytówce: http://lokalnazywnosc.pl/jegiel-lowisko).

Dzika róża oswojona

Specjalnie dla lokalnazywnosc.pl, Fundacja "Polska Róża" pisze o swojej działalności i dlaczego różę warto jeść i hodować:

Dlaczego jemy więcej warzyw niż reszta Europy?

Niedawno obiegła nas radosna wiadomość, że Polacy jedzą więcej warzyw i owoców niż inni Europejczycy. W artykule brytyjskiego magazynu Guardian “Why do Poles eat more veg than the rest of us?” postawiono tezę, że zawdzięczamy to przepisom tradycyjnej polskiej kuchni.

Subskrybuj RSS - admin - blog