Browar Edi

Dodane przez:

, 5/04/2012

Ostatnia aktualizacja: 5/04/2012

Adres:
Nowa Wieś 5e
Wschowa, Lubuskie 67-400
Polska
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 1 (1 głos)
Dostarczamy: 
odbiór osobisty
Javascript is required to view this map.

Opis

Edi to mały lokalny browar produkujący głównie na rynek lokalny. W ofercie naturalne piwo niepasteryzowane produkowane według tradycyjnych receptur na bazie chmielu, słodu jęczmiennego, żywych szczepów szlachetnych drożdży, oraz najlepszej wody. Więcej informacji ze strony www:

"Jesteśmy małym, regionalnym browarem, opierającym się głównie na rynku lokalnym. Działalność swoją BROWAR "EDI" rozpoczął w 1998 roku.
Produkujemy piwa niepasteryzowane, warzone tradycyjną metodą na bazie chmielu, słodu jęczmiennego, żywych szczepów szlachetnych drożdży, oraz najlepszej wody. Naszego piwa nie można porównać do żadnej z przodujących i znanych marek. Nie znajdziesz go równiez w supermarkecie. Produkujemy piwo dla smakoszy. Nasze piwo głównie rozlewane jest do beczek typu KEG o pojemności 30 i 50 L. Od niedawna można je równiez kupić w butelkach 0,5 L.
Tradycja produkcji piwa we Wschowie sięga XVII wieku. Niegdyś, w mieście działało jedenaścxie browarów. Piwo we Wschowie warzono do roku 1945/46. Do dziś zachowały się butelki po piwie z napisami "Stadt Brauerei Fraustadt" czy "Burgeruches Brauchaus C.Weidner". Dzis kultywujemy historyczne tradycje wschowskie warzenia dobrego , naturalnego piwa niepasteryzowanego.

GATUNKI PIW
W naszym browarze warzymy następujące gatunki piwa:
- WSCHOWSKIE JASNE - 12* Plato
- WSCHOWSKIE CIEMNE - 12* Plato
- SWOJSKIE JASNE - 16* Plato
Powyższe piwa można u nas zakupić w pojemnikach typu KEG , oraz w butelkach plastikowych o pojemności 3 i 5 l , w cenie od 4,50 zł do 8,00 zł za litr. Ponadto mamy w sprzedaży następujące gatunki piw słodkich :
- PIWO MIODOWE
- PIWO MIGDAŁOWE
- PIWO MIĘTOWE
- PIWO IMBIROWE
- PIWO CZEKOLADOWE
- PIWO MALINOWE
- PIWO WIŚNIOWE
Wszystkie piwa smakowe dostępne są w butelkach 0,5 l w cenie detalicznej 5 zł sztuka.

KONTAKT
Browar ma swoją siedzibę w Nowej Wsi koło Wschowy. Jest to województwo lubuskie, powiat wschowski. Około 90 km od Poznania i Wrocławia oraz 70 od Zielonej Góry
Browar Edi
Nowa Wieś 5e
67-400 Wschowa"

Ostatnio dodane w okolicy

Sklep Nabiałowy to miejsce, w którym staram się rozpowszechnić żywność jak najmniej przetworzoną, o ile to możliwe lokalną i nietypową dla małych sklepików osiedlowych. Czytaj dalej »
w odległości: 23.06 km
Gospodarstwo winiarskie z tradycjami i bogatą ofertą obejmującą obsługę enoturystyki, szkółkarstwo i winiarskie przetwórstwo. Więcej informacji ze strony www: "Winnica Kinga wyróżnia się na tle... Czytaj dalej »
w odległości: 37.44 km

Komentarze