Bubel Granna - dom gościnny

Dodane przez:

, 8/10/2011

Ostatnia aktualizacja: 10/10/2011

Adres:
Bubel Granna 22a
Janów Podlaski, Lubelskie 21-505
Polska
Telefon: (+48) 83 341 39 03, 603 801 220
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 3 (1 głos)
Javascript is required to view this map.

Opis

Dom gościnny (na terenie Parku Krajobrazowego "Podlaski Przełom Bugu", w obszarze chronionym "NATURA 2000") z licznymi atrakcjami: kuchnią regionalną, ścieżką przyrodniczo-edukacyjną w gospodarstwie oraz możliwościami zbierania runa leśnego i grzybobrania, wędkarstwa, jazdy konnej, zwiedzania zabytków i osobliwości okolicy. Więcej ze strony www:

"Posiłki dla naszych gości przygotowujemy na bazie świeżych produktów z gospodarstwa rolnego i przydomowego oraz produktów z innych gospodarstw rolnych w miejscowości.

Na bazie tych produktów przygotowujemy potrawy lokalne, tradycyjne i regionalne. Są one dziedzictwem kulinarnym i wizerunkiem naszego obszaru. Przygotowane posiłki z lokalnych surowców, tradycyjnymi metodami posiadają niepowtarzalny, unikalny smak.

Nasz jadłospis zawiera w szczególności następujące potrawy:

- pierogi z soczewicą, ziemniakami i serem, tzw. „ruskie”, kaszą jaglaną, gryczaną, mięsem, kapustą z grzybami, z jagodami, z makiem;
- warniki wykonywane z ciasta drożdżowego, gotowane na parze, z farszem z soczewicy, sera lub owocami, albo bez farszu;
- placki drożdżowe, mogą być z jabłkami lub z makiem, na zsiadłym mleku, ziemniaczane;
- kluski, kopytka, pyzy, knedle z owocami, soczewicą, mięsem;
- gołąbki z kapusty z mięsem, kaszą jaglaną, gryczaną, ryżem;
- kisiel z owsa – lekkostrawna potrawa o konsystencji kisielu, polewana skwarkami z cebulą. Przygotowuje się ją często jako potrawę wigilijną;
- tartun ziemniaczany – potrawa wykonywana z tartych surowych ziemniaków, pieczona w blaszce, podawana z mlekiem zsiadłym;
- kwaszone ogórki, mleko zsiadłe, twaróg, świeże jaja;
- potrawy z ryb złowionych w Bugu.

Na życzenie turystów zamówić można tradycyjne wiejskie wędliny, chleb upieczony w piecu chlebowym.

W gospodarstwie zamówić można całodzienne wyżywienie lub skorzystać z wybranych posiłków. Do dyspozycji gości posiadamy wyposażoną kuchnię, w której jest możliwość samodzielnego przygotowania posiłków."

Ostatnio dodane w okolicy

Dwór Zaścianek to wyjątkowe miejsce, w którym Goście szybko zapominają o troskach codziennego życia. Gospodarze dworu kultywując staropolski zwyczaj „Gość w dom, Bóg w dom”, dokładają wszelkich... Czytaj dalej »
w odległości: 6.68 km
Dziadek Bogdan zawsze patrzył w przyszłość. Ponad 70 lat temu założył w Klimczycach gospodarstwo, a w latach sześćdziesiątych posadził na nadbużańskich ziemiach swój pierwszy sad jabłoniowy. Pasję do... Czytaj dalej »
w odległości: 25.70 km

Komentarze