Chata za Wsią - gospodarstwo agroturystyczne

Dodane przez:

, 30/10/2011

Ostatnia aktualizacja: 30/10/2011

Adres:
Hamulka 9
Dąbrowa Białostocka, Podlaskie 16-200
Polska
Telefon: +48 857129009, +48 607192445
Ocena: 
Brak głosów
Javascript is required to view this map.

Opis

Gospodarstwo agroturystyczne z Biebrzańskiego Parku Narodowego. Posiłki z własnych ekologicznych produktów, w ofercie pokaz wypieku sękacza. Więcej ze strony www:

"Drogi gościu
Zapraszamy Cię do cudownego miejsca na ziemi jakim jest Biebrzański Park Narodowy. Gospodarstwo nasze położone jest w jego otulinie. Agroturystyka nad Biebrzą jest pomysłem na wypoczynek dla ludzi zmęczonych cywilizacją. Zapewnimy Ci noclegi, wyżywienie i wiele atrakcji związanych z Twoim pobytem.

Podlaska regionalna kuchnia wiejska
Zapewniamy gościom całodzienne wyżywienie. Posiłki przygotowywane z produktów pochodzących z własnego gospodarstwa ekologicznego zachwycają różnorodnością i smakiem. Warzywa, owoce i inne produkty są dostępne do przyrządzania posiłków we własnym zakresie. Podlaskie specjały: kiszka ziemniaczana, kartacze, babka ziemniaczana, pierogi, wędliny swojskie, sery podpuszczkowe, smalec wiejski, drożdżówki na stałe zagościły na naszym stole.

Pokaz wypieku sękacza
Wypiekanie sękacza jest jedną z najciekawszych atrakcji w naszym gospodarstwie. Pokaz jest połączony z ogniskiem i posiłkiem. Sękacz jest wypiekany sposobem tradycyjnym na naturalnym ogniu drewna liściastego. Zachowana tradycyjna receptura i produkty pochodzące z własnego gospodarstwa czynią sękacz rarytasem kulinarnym. Pokaz pieczenia z degustacją sękacza i regionalnym posiłkiem zaspokoi potrzeby każdego smakosza. Czas pokazu ok. 4 godzin.

Pobyt w Hamulce
Goście przebywający w naszym gospodarstwie mają do dyspozycji duży ogród, zadaszone ławki wypoczynkowe, huśtawkę, wiatę ze stołem i ławkami, kominek z rożnem, grill i miejsce na ognisko. W ogrodzie znajdują się skalniaki, rabaty kwiatowe i rośliny ozdobne. Przyjmujemy również gości ze zwierzętami (pies, kot). W trakcie pobytu umożliwiamy kontakt ze zwierzętami gospodarskimi. W gospodarstwie możemy zapoznać Cię ze zbiorem oryginalnych przedmiotów użytkowych, rękodzieła i kultury ludowej Podlasia. Ciekawą atrakcją są schrony bojowe Grodzieńskiego Rejonu Umocnionego. Jest to część Linii Mołotowa wybudowana w latach 1940-1941 przebiegająca w pobliżu gospodarstwa. Godna uwagi jest ścieżka edukacyjna Las znajdująca się w obwodzie ochronnym Trzyrzeczki."

Ostatnio dodane w okolicy

Rodzinne gospodarstwo wyrabiające sery korycińskie, wg regionalnych tradycji. Więcej ze strony www: "Obok Korycina na Podlasiu znajduje się mała wieś Szumowo. Domów jest tu nie więcej niż... Czytaj dalej »
w odległości: 25.64 km
Prowadze gospodarstwo wiejskie, posiadam: kury, kozy, owce, Szkockie Bydło Górskie. Dążę do samowystarczalności. Czytaj dalej »
w odległości: 26.45 km

Komentarze