Chrystkowo - gospodarstwo agroturystyczne

Dodane przez:

, 28/12/2011

Ostatnia aktualizacja: 28/12/2011

Adres:
Chrystkowo 21
Świecie, Kujawsko-Pomorskie 86-105
Polska
Telefon: 52 33 19 464, 696 422 723
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 5 (1 głos)
Dostarczamy: 
odbiór osobisty
Javascript is required to view this map.

Opis

Gospodarstwo zapewnia potrawy regionalne, dania kociewskie według oryginalnych receptur w oparciu o własne produkty ekologiczne. W ofercie także herbaty z ziół uprawianych w ogrodzie, tradycyjne powidła, musy jabłkowe a także inne lokalne specjały. Więcej informacji ze strony www:

"O GOSPODARSTWIE
Nasze gospodarstwo agroturystyczne znajduje się we wsi Chrystkowo, niedaleko Świecia, w malowniczej dolinie Wisły na terenie parku krajobrazowego. Sąsiadujemy ze znanym na całym świecie skansenem z mennonicką chatą z 1770 roku. To jeden z niewielu tak dobrze zachowanych obiektów w Dolinie Dolnej Wisły. Jest on pozostałością po holenderskich osadnikach (mennonitach) sprowadzonych do Polski w dobie reformacji (XVI wiek). Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i odwiedzenia naszego gospodarstwa!

OFERTA
Proponujemy Państwu nowocześnie wyposażony obiekt oraz noclegi w pokojach 2 i 3-osobowych. Dla gości dostępny jest aneks kuchenny. Do dyspozycji pozostaje również pole namiotowe. Polecamy specjały naszej kuchni, w której wykorzystujemy produkty ekologiczne. Przyrządzamy potrawy regionalne, dania kociewskie według oryginalnych receptur. Parzymy herbaty z ziół uprawianych w ogrodzie. Warto również spróbować tradycyjnych powideł, musów jabłkowych i innych lokalnych specjałów.

ATRAKCJE
Prowadzimy hodowlę świnek wietnamskich, owiec wrzosówek, kóz, królików i staropolskich kur zielononóżek. Ciekawym punktem naszej oferty jest "gawęda ostatniego Mennonity" urodzonego w chacie mennonickiej.
Organizujemy imprezy okolicznościowe, integracyjne oraz zjazdy rodzinne.
Zapewniamy zwiedzanie Muzeum Tradycji Wsi, suszarni i przechowalni owoców oraz sadów starych odmian jabłoni.
Nasze gospodarstwo może być idealną bazą wypadową do zwiedzania okolic Świecia oraz zabytkowego Chełmna – miasta zakochanych.
Istnieje możliwość zwiedzania najbliższej okolicy wozem drabiniastym, wędkowania w Wiśle i pobliskich jeziorach.

KONTAKT
Gospodarstwo Agroturystyczne
Elżbieta i Czesław Kwiatkowscy
Chrystkowo 21
86-105 Świecie
tel. 0 52 33 19 464
kom. 0 696 422 723."

Ostatnio dodane w okolicy

Gospodarstwo oferuje własne wyroby wg tradycyjnych receptur: "wielokrotnie nagradzany chleb pieczony na liściach chrzanu, smalec z jabłkiem, cebulką, doskonale przyprawiony czosnkiem i majerankiem,... Czytaj dalej »
w odległości: 14.15 km
EKOLOGICZNE MIEJSCE NA ZIEMI Gospodarstwo Ekologiczne Malinowy Chruśniak jest po prostu naszym miejscem na ziemi. Ten przepiękny zakątek, tuż pod okiem największej sypialni Bydgoszczy, przenosi ze... Czytaj dalej »
w odległości: 18.94 km

Komentarze