Dąbrówka - gospodarstwo ekoturystyczne

Dodane przez:

, 17/11/2011

Ostatnia aktualizacja: 17/11/2011

Adres:
Hołowienki 66b
Sabnie, Mazowieckie 08-331
Polska
Telefon: +48 503 38 39 82, +48 25 787 42
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 4.8 (4 głosy)
Dostarczamy: 
odbiór osobisty
Javascript is required to view this map.

Opis

W ofercie noclegi, wyżywienie, sprzedaż warzyw, jaj, orkiszu. Przetwórstwo tradycyjne: kiełbasa jałowcowa, pierogi, ciastka ze skwarek, sękacze. Więcej informacji ze strony www:

"Nasze gospodarstwo położone jest w otulinie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Od 2003 roku gospodarstwo posiada certyfikat ekologiczny AGROBIOTESTU i EKOLANDU. Powierzchnia gospodarstwa to 17ha, w tym 15ha stanowią użytki rolne. Uprawiamy orkisz, grykę warzywa, ziemniaki i inne rośliny na potrzeby zwierząt hodowlanych.

EKOTURYSTYKA
Zajmujemy się nie tylko ekologią ale również ekoturystyką. W ofercie mamy 3 pokoje dla 8 osób, wspólną kuchnię, jadalnię i łazienkę, wyżywienie na bazie ekoproduktów z gospodarstwa. Niedaleko gospodarstwa jest las, w którym można spokojnie spacerować lub wybrać się na wycieczkę rowerową.
W pobliżu gospodarstwa znajduje się użytek ekologiczny „Derkacz”, gdzie można spotkać chronione gatunki roślin i zwierząt. Jest również bagno z unikalną żurawiną.
8km od gospodarstwa znajduje się stadnina koni z możliwością jazdy z instruktorem, przejażdżki bryczką, wozem.
2km Wały Jadćwingowskie. Możliwość zwiedzenia starej drewnianej cerkwi, gdzie obecnie jest kościół katolicki znajdujący się w Grodzisku, znajduje się tam również stary dworek.
Zabytkowy 500-letni kościół w Skibniewie. Kaplica rodu Trębickich, gdzie pochowana jest pisarka Helena Mniszkówna patronka pobliskiej szkoły w Sabniach.
W okolicy jest wiele pięknych polskich kapliczek."

Ostatnio dodane w okolicy

Piekarnia z tradycjami, pieczywo z mąki pochodzącej z małych lokalnych młynów, wg starych receptur, bez polepszaczy i konserwantów. Więcej informacji o piekarni od Europejskiej Sieci Regionalnego... Czytaj dalej »
w odległości: 36.83 km
Dziadek Bogdan zawsze patrzył w przyszłość. Ponad 70 lat temu założył w Klimczycach gospodarstwo, a w latach sześćdziesiątych posadził na nadbużańskich ziemiach swój pierwszy sad jabłoniowy. Pasję do... Czytaj dalej »
w odległości: 39.60 km

Komentarze