EGR - ekologiczne gospodarstwo rolne

Dodane przez:

, 27/12/2011

Ostatnia aktualizacja: 27/12/2011

Adres:
Łubowice
Kiszkowo , Wielkopolskie 62-280
Polska
Telefon: 691 473 677, 601 70 29 69
Ocena: 
Brak głosów
Dostarczamy: 
odbiór osobisty
Javascript is required to view this map.

Opis

Gospodarstwo rolne prowadzi hodowlę bydła mięsnego rasy limousine oraz danieli (dama dama) z zastosowaniem praktyk ekologicznych. Dodatkowo w ofercie zboża i kukurydza. Więcej ze strony www:

"Ekologiczne Gospodarstwo Rolne

Jesteśmy rodzinną firmą prowadzoną i zarządzaną przez młodych profesjonalistów z branży rolniczej. Nasza farma ekologiczna o powierzchni 400 ha położona jest 40 km na północ od Poznania.

Prowadzimy hodowlę bydła mięsnego rasy limousine oraz hodowle danieli (dama dama) - zwierząt dzikich z rodziny jeleniowatych. Zajmujemy się również uprawą zbóż, jesteśmy dużym producentem kukurydzy. Nawiązaliśmy współpracę z rolnikami z Polski, Niemiec, Włoch oraz Holandii.

Chcemy również nadmienić, że ekologiczna praktyka zastosowana w naszym gospodarstwie wkrótce zaowocuje staraniami o przyznanie certyfikatu gospodarstwa ekologicznego.

BYDŁO
Zajmujemy się hodowlą bydła mięsnego czystej rasy limousine. Rasa ta wywodzi się z Francji, gdzie w regionie Limoges na rok 1886 datuje się założenie ksiąg hodowlanych.

Hodowla odbywa się na obszarze ok. 120 ha, gdzie na łąkach i pastwiskach wypasa się nasze bydło. W okresie zimowym zapewniamy bydłu najwyższej jakości paszę - głównie siano, siano kiszonkę oraz kiszonkę z kukurydzy. Nasze zwierzęta objęte są nadzorem Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego.

Walory naszego bydła dodatkowo podnosi sposób prowadzenia hodowli na wzór farm francuskich i amerykańskich oraz wypas zwierząt na najlepszych biologicznych łąkach i pastwiskach.

Stado liczy ponad 200 sztuk. W ofercie posiadamy byczki do 800 kg oraz jałówki zacielone. Nasza wołowina trafia głównie na zachód Europy, gdzie jest ceniona za wysoką jakość oraz smak.

DANIELE
Prowadzimy także hodowlę danieli z rodziny jeleniowatych, nasze stado liczy ok. 400 sztuk, a stado podstawowe pochodzi z najlepszych hodowli europejskich. Hodowla prowadzona jest na łąkach i pastwiskach oraz częściowo w lesie mieszanym, dzięki czemu nasze daniele hodowane są w warunkach zbliżonych do naturalnych, co wyróżnia nas spośród innych hodowców tego gatunku. Daniele otrzymują karmę pochodzącą wyłącznie z naszego gospodarstwa, co pozwala nam zachować najwyższą jakość stada.

Mięso danieli jest mięsem bardzo ekskluzywnym i cenionym, posiada znacznie mniej tłuszczu niż mięso wołowe, niską zawartość cholesterolu, jest bogate w proteiny oraz mikroelementy. Dodatkowe jego zalety to delikatność oraz wspaniały smak.

Nasze daniele, podobnie jak bydło, znajdują się pod stałą kontrolą weterynarza powiatowego oraz dwóch zootechników. W naszej ofercie proponujemy sprzedaż łań, byków oraz cielaków męskich i żeńskich.

UPRAWA
Produkcja rolna w ekologicznym gospodarstwie rolnym jest prowadzona zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju, aktywizuje przyrodnicze mechanizmy produkcji rolnej poprzez stosowanie naturalnych środków produkcji oraz zapewnia trwałą żyzność gleby. Uprawy prowadzone są metodami ekologicznymi, a w produkcji w możliwie największym stopniu stosuje się naturalne metody, nienaruszające równowagi przyrodniczej.

Przy zachowaniu wszystkich tych kryteriów ekologicznej uprawy rolnej chcemy zaznaczyć, że EGR Łubowice jest dużym producentem kukurydzy produkujemy 1000 ton ziarna rocznie."

Ostatnio dodane w okolicy

Zapraszamy do naszego gospodarstwa agroturystycznego wszystkich amatorów swojskiego jadła, koziego mleka , wypiekanego chleba oraz wędlin robionych bez dodatków chemicznych. Mamy też przydomowe... Czytaj dalej »
w odległości: 9.60 km
Nasz dom znajduje się w otulinie Parku Krajobrazowego Promno. Usytuowany na wzgórzu, otoczony lasami, łąkami i jeziorami stanowi wspaniałe miejsce do wypoczynku. Proponujemy Państwu ofertę... Czytaj dalej »
w odległości: 17.95 km

Komentarze