Ekofarmer - gospodarstwo ekologiczne

Dodane przez:

, 27/10/2011

Ostatnia aktualizacja: 5/02/2012

Adres:
ul. Podleśna 57
Czerwionka-Czuchów, Śląskie 44-230
Polska
Telefon: (32) 431-81-74, 792-344-330
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 3.4 (11 głosów)
Javascript is required to view this map.

Opis

Gospodarstwo ekologiczne oferujące: jajka od kur z wolnego wybiegu (również od kur zielononóżek), gęsi, truskawki różnych odmian, zboża paszowe i inne. Więcej ze strony www:

"Gospodarka istnieje od 1997 roku, zajmujemy się uprawą truskawki, hodowlą kur oraz gęsi.

Dostępne odmiany truskawek: elsanta, elkat, dukat, honeyoe, kent, senga sengana – HURT , DETAL W tej chwili stado drobiu wynosi: Zielononóżki – sztuk 400, obecnie posiadamy na sprzedaż koguty Reszta kur są to tzw kury wolnowybiegowe (różnych ras) – sztuk 1000

Gospodarstwa ekologiczne to alternatywa dla gospodarstw konwencjonalnych. Zmierzającą one do poprawy jakości i zdrowotności artykułów żywnościowych i innych produktów rolnych, zrównoważony ekologicznie i ograniczający ingerencję człowieka w ekosystem gospodarstwa, co hamuje proces degradacji siedliska rolniczego. W porównaniu z konwencjonalnym gospodarstwem, ekologiczne charakteryzuje się większą pracochłonnością, ponadto różnorodnością gałęzi produkcji rolnej, co ma związek z zachowaniem równowagi ekologicznej, przestrzega się tu także prawidłowego zmianowania roślin, znacznie ograniczając lub całkowicie eliminując stosowanie nawozów mineralnych i chemicznych środków ochrony roślin jednocześnie zwiększając zużycie nawozów organicznych. Produkty rolnictwa ekologicznego muszą mieć atest, który oznacza, że zostały one wytworzone zgodnie z kryteriami rolnictwa ekologicznego.

Oferta:
- Jajka kur wolno-wybiegowych
- Jajka kur zielononóżek
- Zboża paszowe
- Sprzedaż kurcząt
- Truskawki
- Sprzedaż gęsi"

Ostatnio dodane w okolicy

W 2012 roku rozpoczęliśmy produkcję lodów z rolniczej zagrody Bravita. Naturalne składniki, pochodzące ze znanych źródeł, gwarantują niepowtarzalny smak naszych lodów i sorbetów. Lody Bravita... Czytaj dalej »
w odległości: 9.56 km
EKONATURA Naturalna przyjemność i zdrowie Sklep Ekonatura oferuje bardzo szeroki asortyment produktów naturalnych, bez środków konserwujących i innych „ulepszaczy” dodawanych do żywności... Czytaj dalej »
w odległości: 11.17 km

Komentarze