EkoŁukta - mleczarnia ekologiczna

Dodane przez:

, 5/02/2012

Ostatnia aktualizacja: 5/02/2012

Adres:
Brzozowa 2
Łukta, Warmińsko-Mazurskie 14-105
Polska
Telefon: 089 647 03 21
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 4.2 (6 głosów)
Dostarczamy: 
odbiór osobisty
Javascript is required to view this map.

Opis

Mleczarnia EkoŁukta posiada certyfikat ekologiczny. W ofercie naturalnie produkowane twarogi, sery, jogutr, masło, śmietana oraz zsiadłe mleko. Więcej informacji ze strony www mleczarni:

"Ekologiczne produkty mleczarskie wytwarzane w Mleczarni EkoŁukta produkowane są z mleka pasteryzowanego. Surowiec pochodzi wyłącznie z certyfikowanych gospodarstw ekologicznych zlokalizowanych na czystych terenach Warmii i Mazur. Mleko ekologiczne nie zawiera zanieczyszczeń GMO, oraz pozostałości pestycydów, których stosowanie jest wykluczone w rolnictwie ekologicznym. W procesie produkcji nie są stosowane syntetyczne dodatki i substancje wspomagające jak barwniki, konserwanty, przeciwutleniacze, substancje powlekające i in. Produkty wytwarzane są wyłącznie ze składników naturalnych. Cały proces technologiczny, począwszy od hodowli i żywienia krów, poprzez transport mleka, produkcję i pakowanie, skończywszy na jego sprzedaży, jest pod ścisłą kontrolą. Walory smakowe i zapachowe uzyskuje się przez dobór odpowiednich szczepów bakterii nie modyfikowanych genetycznie. Produkcja odbywa się tradycyjnymi metodami. Większość czynności takich jak nalewanie, formowanie i prasowanie masy serowej, krojenie twarogu, formowanie masła, oraz pakowanie wszystkich produktów, wykonywanych jest ręcznie. Technologia wytwarzania, oraz wysoka jakość biologiczna surowca powodują, że produkty mają wyższą wartość odżywczą, większą zawartość składników mineralnych, zwłaszcza mikroelementów, oraz witamin.

OFERTA
-twaróg
-serek
-serek do smarowania
-ser smietankowy
-masło
-śmietana
-jogurt
-zsiadłe mleko

KONTAKT
Mleczarnia Ekołukta sp.z.o.o
ul. Brzozowa 2
14-105 Łukta
tel. 089 647 03 21
fax 089 647 03 22."

Ostatnio dodane w okolicy

Szeroka gama przetworów: dżemy, syropy, musy, marmolady, surówki, kiszone warzywa oraz miody i wiele innych, więcej informacji ze strony www gospodarstwa: "Nasze gospodarstwo, oprócz tego że może... Czytaj dalej »
w odległości: 13.35 km
Certyfikowane gospodarstwo ekologiczne gospodarujące na 82 ha gruntów własnych. Rozwijająca się hodowla 110 kóz ras: alpejskiej, saaneńskiej i polskiej uszlachetnionej. Nowoczesna serowarnia.... Czytaj dalej »
w odległości: 24.90 km

Komentarze