Ekostyl - gospodarstwo ekologiczne

Dodane przez:

, 28/10/2011

Ostatnia aktualizacja: 2/02/2014

Adres:
Biadacz - Kamienisko 6
Bąków, Opolskie 46-233
Polska
Telefon: 77-413-21-66
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 2.9 (8 głosów)
Dostarczamy: 
odbiór osobisty
Javascript is required to view this map.

Opis

Gospodarstwo ekologiczne - w ofercie zboża, chleb, masło, ser, mleko, śmietana i wiele innych produktów, więcej ze strony www gospodarstwa:

"Nasze gospodarstwo jest jednym z pierwszych gospodarstw ekologicznych w województwie opolskim, dlatego możemy śmiało nazwać się pionierami rolnictwa ekologicznego. Już w latach 80-tych zajęliśmy się uprawą ziemi bez chemii. Pierwszy stały atest ekologiczny otrzymaliśmy w 1993 roku, wydany on został przez Ekoland. Atest ekologiczny posiadamy do dnia dzisiejszego. Jednostką certyfikującą nasze gospodarstwo jest AgroBioTest, numer atestu to 93071-A.

Gospodarstwo zrzeszone jest w stowarzyszeniu producentów żywności metodami ekologicznymi "Ekoland" oraz w stowarzyszeniu turystycznym "Eceat". Gospodarstwo jest jednocześnie siedzibą opolskiego oddziału Ekolandu. Położone malowniczo na skraju Borów Stobrawskich na pagórkowatym terenie ze stawem po którym można pływać tratwą i łowić ryby.

Gospodarze aktywnie uczestniczą w rozwoju rolnictwa ekologicznego, organizuje spotkania rolników, przyjmują konferencje i seminaria poświęcone rolnictwu ekologicznemu i eko-turystyce. Prowadzą wykłady o zasadach funkcjonowania takiego gospodarstwa, przetwórstwie i marketingu produktów ekologicznych oraz turystyce. Iwona Śliczna jest kwalifikowanym doradcą rolnośrodowiskowym. W gospodarstwie odbywają się również zajęcia (warsztaty) edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Obecnie są to jednodniowe warsztaty pozwalające poznać przyrodę oraz tradycje wsi i rolnictwa.

W gospodarstwie znajduje się mała przetwórnia zbóż ekologicznych. Wytwarzane są maki pełnoziarniste, kasze, i płatki zbożowe. Produkty te można nabyć w gospodarstwie. Na terenie gospodarstwa można również w zakupić chleb razowy, ser biały, masło, mleko, śmietanę, jajka i wiele innych produktów, która zostały wyprodukowane na terenie gospodarstwa i z produktów ekologicznych pochodzących z gospodarstwa oczywiście. W gospodarstwie propagowane jest uprawianie starych odmian zbóż, tak więc uprawiamy głównie orkisz. Z ekologicznego ziarna orkiszu robimy mąki, z których pieczemy chleb. Orkisz ma bardzo dobre właściwości dlatego jego łuska (plewy) są wykorzystywane do produkcji poduszek i materacy. Przy bólach kręgosłupa, problemach z zasypianiem poduszka orkiszowa jest strzałem w dziesiątkę, taką poduszkę można zakupić u nas w gospodarstwie. (dowiedz się więcej o poduszkach orkiszowych)

KONTAKT
Demonstracyjne Gospodarstwo Ekologiczne
„Ekostyl”
Biadacz - Kamienisko 6
46-233 Bąków
woj. Opolskie
Powiat Kluczbork, gmina Kluczbork
tel. (077) 413-21-66
tel. kom. +48 504-259-250"

Ostatnio dodane w okolicy

Biolife jest firmą w województwie opolskim zajmującą się produkcją mąk oraz płatków z certyfikatem ekologicznym. Naszą ideą jest produkcja jak najlepszych produktów, w których nie znajdą Państwo... Czytaj dalej »
w odległości: 0.23 km
Rodzinne gospodarstwo eko-turystyczne oferujące ekologiczne produkty (np. jajka, kozie mleko, warzywa, owoce) oraz prowadzące warsztaty edukacyjne dla dzieci i dorosłych. Miejsce z certyfikatem... Czytaj dalej »
w odległości: 3.00 km

Komentarze