Ekozagroda Jabłoniowy Sad

Dodane przez:

, 5/10/2011

Ostatnia aktualizacja: 5/10/2011

Adres:
Powstańców Śl. 15
Szczedrzyk, Opolskie 46-042
Polska
Telefon: 602-451-153
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 4.3 (4 głosy)
Dostarczamy: 
odbiór osobisty
Javascript is required to view this map.

Opis

Ekologiczne owoce, warzywa i znacznie więcej. Więcej informacji ze strony www Ekozagrody:

"Ekologia to w naszym pojęciu nie tylko inny sposób uprawy roli, ale przede wszystkim nasz sposób na życie. Interesuje nas wszystko co składa się na zrównoważony rozwój wsi, a więc nie tylko rolnictwo ale także turystyka
i technologie pro-ekologiczne.

My, jako młoda generacja, przejęliśmy gospodarstwo przed kilku laty i od tego czasu intensywnie pracujemy nad jego przebudową i restrukturyzacją, w czym niezwykle pomagają nam rodzice. Kultywujemy tradycyjny typ rodziny śląskiej, gdzie pod jednym dachem w zgodzie mieszkają trzy pokolenia, a każdy w rodzinie jest niezastąpioną cząstką całości.

W naszym gospodarstwie działa jedyna w regionie przydomowa tłocznia soków.

Specjalną ofertę kierujemy do ludzi zmęczonych zgiełkiem, miastem i stresem zapraszając ich na niezwykle relaksujący wypoczynek w funkcjonującym gospodarstwie i ciekawej okolicy.

Naszą pasję ekologiczną staramy się przekazać także innym poprzez prowadzenie zajęć dla dzieci szkolnych i przedszkolnych.

NAGRODY:
2010:
Wyróżnienie w krajowej edycji konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne (kategoria: Ekologia i środowisko)

2010:
I miejsce w wojewódzkim konkursie na najlepsze gospodarstwo ekologiczne (kategoria: Ekologia i środowisko)

2008:
II miejsce w wojewódzkim konkursie na najlepsze gospodarstwo ekologiczne (kategoria: Ekologia i środowisko)

2007:
I miejsce w wojewódzkim konkursie eko-agroturystycznym „Zielone lato 2007”

2006:
I miejsce w konkursie „Tradycyjny Produkt Opolszczyzny 2006” (stare odmiany jabłek)

EKO-GOSPODARSTWO

Gospodarstwo leży w Dolinie Małej Panwi, u ujścia rzeki do Dużego Jeziora Turawskiego. Na zabudowę zagrody składa się 20 letni dom oraz ponad 100 letnie zabudowania gospodarskie, które wymagają gruntownego remontu.

Obejmuje ono 11 ha, w skład których wchodzą łąki, zboża, uprawy warzywne i sad, z czego największa część, bo aż 8 ha przypada na łąki.

Myślą przewodnią naszego gospodarstwa ekologicznego jest zachowanie naturalnej różnorodności biologicznej, więc brak jest typowej specjalizacji i monokultury.

Dużą działkę stanowi sad, któremu daleko do sadu towarowego i który służy także jako poletko doświadczalne. Inna część upraw to dynie, warzywa sezonowe i zioła a przede wszystkim łąki, które w najbliższych latach ulegną przekształceniu na ekstensywne sady starych odmian na użytkach zielonych.

W sadzie rosną głównie jabłka, ale także śliwy, grusze, czereśnie, maliny, porzeczki, brzoskwinie i wiśnie. Sad składa się z części nowej obsadzonej nowoczesnymi odmianami parchoodpornymi oraz z części starej, w której rosną drzewa starych odmian.

Z upraw warzywniczych największą powierzchnię zajmują rośliny dyniowate, tj. dynie, cukinie i patisony, z których robimy przeróżne potrawy i przetwory. Nadmiar przeznaczony jest na paszę dla świnek.

W znacznie mniejszych ilościach uprawiamy całą gamę warzyw począwszy od bardzo powszechnych a na ziołach i mało znanej skorzonerze kończąc."

KONTAKT
Ulica Powstańców Śl. 15
46-042 Szczedrzyk
Telefon +48 77 420-23-00
Telefon kom. +48 602-451-153

Ostatnio dodane w okolicy

Chcielibyśmy Państwu zaoferować wyśmienity makaron, wyrabiany według TRADYCYJNEGO, DOMOWEGO przepisu. Do jego produkcji używamy tylko i wyłącznie NATURALNYCH składników, takich jak makaronowa mąka... Czytaj dalej »
w odległości: 9.25 km
Z zawodu jestem muzykiem kompozytorem, gram też na skrzypcach i organach i tym zajmuję się na co dzień, ale zawsze interesowałam się zdrową żywnością. Dlatego jakiś czas temu postanowiłam kupić sobie... Czytaj dalej »
w odległości: 29.67 km

Komentarze