Folwark Wąsowo - gospodarstwo rolne sklep agroturystyka

Dodane przez:

, 26/11/2011

Ostatnia aktualizacja: 4/08/2014

Adres:
ul. Poznańska 2
Wąsowo , Wielkopolskie 64-316
Polska
Telefon: +48 61 865 69 92, 513 179 800
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 3.4 (15 głosów)
Dostarczamy: 
odbiór osobisty
wysyłka na żądanie
sklep internetowy
dowóz w promieniu
Javascript is required to view this map.

Opis

Regionalny producent tradycyjnej żywności oferuje m.in. warzywa bez chemii, tradycyjne przetwory, wielkopolskie miody, ekologiczny nabiał, świeże jaja, produkty ze znakiem Fair Trade oraz wiele innych. Producent słynie ze sprzedaży bezpośredniej, z dowozem na teren Poznania i okolic, warzyw i ziół z własnego gospodarstwa, własnych przetworów i innych produktów wytwarzanych według tradycyjnych, rodzinnych receptur, bez konserwantów, ulepszaczy, czy dodatków chemicznych. Bogata oferta agroturystyczna. Więcej ze strony www:

"Folwark Wąsowo to nazwa miejsca i zarazem przedsięwzięcia. Miejsce to to niezwykłej urody zabytkowy XIX-wieczny folwark. W jego obrębie postanowiliśmy w 2003 roku założyć ekologiczny ogród, a jego uprawę oprzeć o naturalne metody, bez używania nawozów sztucznych oraz środków chemicznych.

W celu dodatkowego wzbogacenia ziemi użyliśmy obornika końskiego i kompostu oraz wapna pojeziornego. W ten sposób po dziś dzień utrzymujemy właściwe PH gleby. Produkowane przez nas warzywa są zdrowe, smaczne, naturalnie pachną i prawdziwie smakują. Dostępność poszczególnych warzyw uzależniona jest od sezonu, np. pomidor najlepszy jest w sierpniu, a jarmuż po pierwszym przymrozku. Sałata dostępna przez cały rok? Owszem, w markecie. W naszej ofercie wyłącznie w sezonie.

Entuzjastyczne reakcje pierwszych klientów, którzy własnoręcznie wyciągali z ziemi warzywa, skłoniły nas do powiększenia areału upraw oraz poszerzenia działalności o dostawy bezpośrednie do odbiorców w Poznaniu i okolicy. Do współpracy zaprosiliśmy również zaprzyjaźnionych z nami producentów wyrobów tradycyjnych, za których jakość możemy wziąć pełną odpowiedzialność; wśród nich m.in. TESO z Kokanina (naturalnie wyciskane soki owocowe) czy hiszpański SOLER ROMERO (ekologiczna oliwa z oliwek).

W roku 2009 postanowiliśmy włączyć do oferty produkty Sprawiedliwego Handlu (FAIRTRADE), najwyższej jakości produkty spożywcze pochodzące ze spółdzielni drobnych rolników z Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej. Większość produktów ma certyfikaty produkcji ekologicznej. Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do klientów świadomych, ceniących zdrowie i naturalny smak.

DOWÓZ
Dostawy realizowane są na terenie Poznania i okolic w każdy wtorek w godzinach popołudniowych. W przypadku jakichkolwiek zmian terminu dostawy klient zostanie poinformowany telefonicznie. Minimalna wartość zamówienia wynosi 100zł. w obrębie Poznania i w najbliższych okolicach Poznania. W przypadku wybrania opcji płatności przy odbiorze, należy mieć przygotowaną odliczoną sumę do zapłaty, można też płacić przy użyciu karty. W przypadku nieodebrania zakupionych towarów w dzień dostawy, za ich stan, świeżość oraz jakość odpowiada klient.

NOCLEGI
Miejsca noclegowe urządzone zostały w pięknym budynku odrestaurowanej
XIX-wiecznej kuźni.
Do dyspozycji gości:
- 5 pokoi 2-, i 5-osobowych (łącznie miejsc: 19)
- 4 łazienki (wc + prysznic)
- salę kominkową (tv sat + biblioteka)
- kuchnię (w pełni wyposażoną) z jadalnią
Gościom oferujemy posiłki kuchni tradycyjnej i regionalnej w dużej mierze oparte na produktach sezonowych z Folwarku.
Możliwość zakupienia na miejscu produktów ekologicznych z Folwarku oraz naszych dostawców z okolicy.

KURSY
Folwark Wąsowo jest współorganizatorem kursów:
- Zdrowego życia (zasady jin-jang oraz Pięciu Przemian). Gotowanie (w oparciu o nasze produkty)
oraz wykłady prowadzone przez panią Annę Ciesielską z Poznania. Szczegóły na: www.centrumanna.pl "

Ostatnio dodane w okolicy

W ofercie gospodarstwa ekologiczne owoce, warzywa, zioła, drób oraz jaja. Więcej informacji ze strony www gospodarstwa: "Naszym głównym kierunkiem produkcji jest warzywnictwo. W sezonie uprawiamy... Czytaj dalej »
w odległości: 9.28 km
Jesteśmy polską firmą wędliniarską z tradycjami. Nasze produkty wytwarzane są wyłącznie w tradycyjny sposób. Wędzimy w tradycyjnych wędzarniach, mięso pochodzi z małych, wiejskich hodowli. Naszą... Czytaj dalej »
w odległości: 11.04 km

Komentarze