Gospodarstwo ekologiczne Kamień k. Gdyni

Dodane przez:

, 2/01/2015

Ostatnia aktualizacja: 2/01/2015

Adres:
Kamień, ul.Słowackiego 9
Szemud, Pomorskie 84-217
Polska
Telefon: 720 263 549
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 3.6 (51 głosów)
Dostarczamy: 
odbiór osobisty
dowóz w promieniu
Promień dostarczania: 
80
Javascript is required to view this map.

Opis

Rolnictwem ekologicznym zajmujemy się od 2004r. Gospodarstwo 13 ha przylegające do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, przejęliśmy po rodzicach. Uprawiamy zboża ozime żyto i orkisz oraz jare: pszenicę, owies oplewiony i bezłuskowy, jęczmień i groch żółty jadalny. Poza tym w uprawie są też ziemniaki, brukiew, czarna rzodkiew, marchew, buraki ćwikłowe, kapusta. Hodujemy krowy, owce pomorskie, świnie, kury w tym zielononóżki. Od krów pozyskujemy cielaki, które odchowywane są przy tzw. krowach mamkach. Mleko z kolei przerabiamy na sery białe i żółte podpuszczkowe oraz masło. Mięso od wymienionych zwierząt oferujemy bądź jako półtusze, bądź też przerób własny w postaci kiełbas i in.wędlin. Przy wyrobie kiełbas, boczku itp. nie używamy soli peklujAcej czy saletry. Na wymienione produkty przetworzone zarówno z mleka jak i z mięsa, z braku ekoprzetwórni nie posiadamy jednak certyfikatu. W gospodarstwie jest również tradycyjny sad przydomowy starych odmian drzew: jabłonie, grusze, śliwy, renklody i orzechy włoskie.

Ostatnio dodane w okolicy

Nasze gospodarstwo prowadzimy zgodnie z ideą slow food. Zwierzęta hodujemy na niewielką skalę, w warunkach humanitarnych oraz naturalnie, nie używamy pasz. Wpływa to na smak mięsa, które produkujemy... Czytaj dalej »
w odległości: 3.24 km
Ekologiczne: jaja kurze, żywiec cielęcy, żywiec wołowy. Więcej informacji ze strony www EcoFarmy: "ECOFARMA - O NAS Fundacja Polska Farma Ekologiczna "ECOFARM" powstała w roku 1992 dzięki... Czytaj dalej »
w odległości: 12.21 km

Komentarze