Gospodarstwo Ekoturystyczne "Na Karczaku"

Dodane przez:

, 14/11/2013

Ostatnia aktualizacja: 14/11/2013

Adres:
Nowa Wieś 133 - kol. Karczak
Trzcianne, Podlaskie 19-104
Polska
Telefon: 605070001
Ocena: 
Brak głosów
Dostarczamy: 
odbiór osobisty
Promień dostarczania: 
10
Javascript is required to view this map.

Opis

„Na Karczaku” to miejsce na pograniczu świata marzeń i „realu”. To gospodarstwo rolne wśród malowniczych pól na skraju Kotliny Biebrzańskiej. To nasz Dom, ogród, sad, łąki. Kolonia na uboczu. Miejsce, które dzielimy z naszymi Czworonogami oraz dzikimi sąsiadami-zwierzakami. Przestrzeń do spełniania marzeń, relaksu, ale i konieczność codziennej, przyziemnej krzątaniny. Twórcza przestrzeń dla różnych mądrych i potrzebnych działań.

Mieszkamy tu od kilku lat. Uciekinierzy z miasta. Neofici na wsi - niegroźni odmieńcy. Nie hodujemy zwierząt. Nie uprawiamy roli. „Produkujemy” za to bioróżnorodność. Uratowaliśmy stary sad z dawnymi odmianami jabłoni. W permakulturowym ogrodzie dajemy schronienie dzikim roślinom i zwierzakom. Troszczymy się o bagienną łąkę – ostoję dzikiej przyrody. Nasz ogród nie jest sterylny. Warzywniak, rabaty i inne uprawy są pielęgnowane w zgodzie z naturą. Poznajemy i staramy się zachowywać lokalne tradycje - służy temu m.in. pracownia tkactwa tradycyjnego.
Chcemy dzielić się naszą wioskową sielanką z innymi!

Do agroturystycznego wypoczynku na Karczaku zapraszamy osoby indywidualne lub małe grupy spragnione kameralnego miejsca, w ciszy i spokoju, na pełnym luzie; osoby, które ponad komfort miękkiego łóżka i zbędne luksusy przedkładają pasję poznawania nowych miejsc, ludzi i odkrywanie uroków miejsc niezwykłych. Zapraszamy także wolontariuszy i osoby z inicjatywą, które chciałyby zorganizować tu fajne warsztaty, plener czy szkolenie.

Staramy się dbać o otaczającą nas przyrodę. Praktykujemy ekologiczny styl życia. Zachęcamy także naszych gości do tej niewielkiej fatygi. Promujemy ekoturystykę jako sposób zwiedzania i zachęcamy do tego naszych gości. To dla nas naprawdę ważne, aby nasze codzienne działania oraz wizyty gości były jak najmniejszym obciążeniem dla środowiska. Naszą troskę o przyrodę, środowisko i tradycje potwierdza Polski Certyfikat Ekoturystyczny.

O okolicy, Domu, Ekomuzeum, warsztatach twórczych i innych propozycjach ekoturystycznych przeczytasz więcej na naszej stronie internetowej (www.karczak.pl).

Oferujemy jabłka ze starego sadu dawnych odmian, ziołowe herbaty z własnych i zebranych w okolicy dzikich ziół, domowej roboty nalewki (w tym "Łzy konika polnego") i winka, przetwory z własnych jabłek (przeciery, suszone owoce, ocet jabłkowy).

Przyjedź - przekonaj się jak łatwo i przyjemnie jest żyć w zgodzie z przyrodą!
Serdecznie zapraszamy na Karczak!

Ostatnio dodane w okolicy

Jesteśmy producentem sera biebrzańskiego , zapraszamy do współpracy oraz odwiedzenia naszej serowarni:) Czytaj dalej »
w odległości: 12.47 km
Witam, od lat pozyskuje wode brzozowa z wlasnych drzew, jest nieporownywalnie bardziej wartosciowa niz pasteryzowane komercyjne wody brzozowe z dodatkiem cukru i wody. Zbliza sie sezon ... niestety... Czytaj dalej »
w odległości: 17.96 km

Komentarze