Gospodarstwo Pasieczne w Rabce Zdroju

Dodane przez:

, 13/10/2011

Ostatnia aktualizacja: 13/10/2011

Adres:
Gorczańska 27
Rabka-Zdrój, Małopolskie 34-700
Polska
Telefon: +48 664 810 344, +48 660 758 48
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 5 (1 głos)
Dostarczamy: 
odbiór osobisty
Javascript is required to view this map.

Opis

Gospodarstwo pasieczne położone na uzdrowiskowym, naturalnym terenie okolic Rabki Zdrój. Więcej ze strony www:

"Obecnie pasieka liczy ok 200 rodzin pszczelich na trzech stanowiskach. Ule znajdują się na obrzeżu Rabki-Zdroju znanej jako uzdrowisko dla dzieci ze specyficznym mikroklimatem. Otoczenie pożytkowe pasieki jest bardzo zróżnicowane zaczynając od wczesnowiosennego rozkwitania leszczyn, wierzb, podbiałów, sadów, które wykorzystywane są przez pszczoły jako pożytek rozwojowy, a w późniejszym okresie (połowa maja) i to dopiero przy dobrej pogodzie pozyskujemy miód z mniszka lekarskiego następny pożytek to malina, lipa i spadź.

Na naszym terenie nie ma upraw monokulturowych, tj. rzepaku czy gryki, dzięki czemu co roku miód wybierany w tym samym czasie w pasiekach oddalonych od siebie o 4 km ma inny niepowtarzalny aromat, smak i barwę.
Bliskość łąk, nieużytków, parku Zdrojowego i dużej ilości lip, lasów mieszanych i samych jodłowych sprzyja pozyskiwaniu:

- miodu wielokwiatowego (V-VI)
- miodu malinowego (VI)
- miodu lipowego (VI-VII)
- miodu ze spadzi liściastej bądź iglastej (VII-IX)
Przy niesprzyjającej pogodzie zdarza się czasem tak, że miód wybieramy dopiero po miesiącu lub dwóch a pszczoły mają więcej czasu na przerobienie i odparowanie (tzw. dojrzewanie) miodu znajdującego się w ulu, a miody z w/w pożytków łączą się."

Kontakt mailowy:
formularz na stronie www: http://www.pasieka.region-rabka.pl/index.php/kontakt.html

Ostatnio dodane w okolicy

Jesteśmy firmą z Czarnego Dunajca na Podhalu - zajmująca się produkcją naturalnych wyrobów serowych z mleka krowiego. W naszej ofercie znajdziecie Państwo takie wyroby jak: - Walec biały - Walec... Czytaj dalej »
w odległości: 20.84 km
Dobra Chata karmi produktami z własnego gospodarstwa, przede wszystkim kozim serem wytwarzanym z MLEKA SUROWEGO pozyskanego we własnym stadku. Wyłącznie ręcznie wytwarzamy sery kwasowo-podpuszczkowe... Czytaj dalej »
w odległości: 22.09 km

Komentarze