Korzyna - gospodarstwo agroturystyczne

Dodane przez:

, 17/11/2011

Ostatnia aktualizacja: 17/11/2011

Adres:
Korzenno 2
Raków, Świętokrzyskie 26-035
Polska
Telefon: 505 051 815, 501 676 511
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 2.3 (3 głosy)
Javascript is required to view this map.

Opis

Gospodarstwo oferuje regionalne potrawy (zalewajka świętokrzyska, chleb orkiszowy, pierogi i inne) i produkty z własnego gospodarstwa. Bogata oferta agroturystyczna, własne stawy rybne do wędkowania.

Więcej informacji od Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego:
"W gospodarstwie wykorzystuje się własne ekologiczne surowce do produkcji przetworów i dań ( truskawki, wiśnie, śliwki, pszenica orkiszowa). Agroturystom serwuje się zarejestrowane w województwie produkty regionalne: zalewajka świętokrzyska, chleb orkiszowy, pierogi i inne potrawy. Wszystkie dżemy, konfitury i nalewki soki są własnej produkcji. Nadwyżki owoców i zbóż takich jak: truskawki, śliwki , wiśnie są przeznaczone do produkcji nalewek. Nalewka sosnowa ( z terenu ekologicznej działki zalesionej sosną) i pigwowa są przygotowane do rejestracji jako produkt regionalny. Mleko od kozy karmionej pasza ekologiczną jest serwowane turystom na śniadania. Nadwyżki mleka przerabiane są na twaróg."

Oferta ze strony www gospodarstwa:
"37-hektarowe gospodarstwo położone na malowniczej skarpie nad rzeką Czarną Staszowską, z plażą i kąpieliskiem. Ponad hektar stawów rybnych - karpie, okonie, pstrągi - łowimy je z roweru wodnego, kajaka, łodzi wędkarskiej. W rzece–raki.

Posiadamy salę na 48 osób oraz zadaszenie na 50 osób. Organizujemy przyjęcia okolicznościowe, spotkania integracyjne, ogniska, kuligi przejażdżki bryczką. Dom wiejski drewniany z piecem chlebowym, a w nim pokoje – 4-osobowy z łazienka (łóżko małżeńskie + 2-łóżka ), 3-osobowy z łazienką (łóżko małżeńskie + 1 łóżko), 2-osobowy z łazienka. Dodatkowo na poddaszu posiadającym łazienkę (po schodach obrotowych) istnieje możliwość zakwaterowania 4 osób. Na terenie gospodarstwa znajdują się trzy ambony myśliwskie, będące znakomitym miejscem do bezkrwawych polowań z lornetką i z aparatem fotograficznym. Wiele pięknych wykonanych tutaj zdjęć zdobi już albumy naszych gości.

Oferujemy kąpiel w basenie o wymiarach 3x8x1,57 m, grę w tenisa na własnym korcie tenisowym oraz dla potrafiących uprawnienia - jazdę konną. Posiadamy 4 konie (ujeżdżone, pod siodło) oraz 2 kuce.

Gospodarstwo Agroturystyczne posiada certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej na turystyczny produkt roku 2005 oraz wiele dyplomów za zajęcie I miejsc w konkursach (miedzy innymi w Ogólno polskim konkursie AgroEkoTurystycznym Zielone Lato 2005). Nagroda Wojewody za najlepszy Produkt Turystyczny targów Voyager w roku 2006. Nasze gospodarstwo zajęło I miejsce w wojewódzkim konkursie "Ekologia i Środowisko"

Oferta specjalna: przyjmujemy grupy piesze, rowerowe, konne (z miejscem dla koni) na krótki pobyt, z wyżywieniem lub bez.

SPECJALNA OFERTA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH (posiadamy inwalidzkie wózki i skutery elektryczne) "

Ostatnio dodane w okolicy

Gospodarstwo ekologiczne i agroturystyczne położone u podnóża Gór Świętokrzyskich poleca wiele produktów ekologicznych z własnego gospodarstwa. Specjalizacja: orkisz i jego przetwory wykonywane w... Czytaj dalej »
w odległości: 14.48 km
Zapraszamy na wypoczynek na świętokrzyskiej wsi położonej w centrum atrakcyjnego turystycznie regionu. Oferujemy pobyt w naszym ekologicznym gospodarstwie i dobrą, obfitą domową kuchnię. Posiłki... Czytaj dalej »
w odległości: 14.50 km

Komentarze