Krokus - przetwórnia owoców i warzyw

Dodane przez:

, 16/10/2011

Ostatnia aktualizacja: 6/11/2011

Adres:
Pająków 25 B
Przyłęk, Mazowieckie 26 - 704
Polska
Telefon: (48) 677-50-23
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 4.8 (5 głosów)
Javascript is required to view this map.

Opis

Tradycyjna przetwórnia owoców i warzyw (wg tradycyjnych receptur i metod produkcji), surowiec od lokalnych rolników. Więcej ze strony www:

" Do czego dążymy?
Głównym zadaniem, jakie sobie stawiamy jest dostarczenie Państwu zdrowych i smacznych produktów o typowym dla tradycyjnej kuchni polskiej smaku. Staramy się przypominać konsumentom pewne przetwory niegdyś bardzo popularne, dziś nieco zapomniane.

Jak chcemy to osiągnąć?
Aby osiągnąć założony cel stosujemy tylko tradycyjne receptury i techniki produkcji, pozyskujemy świeży surowiec pochodzący od lokalnych rolników, nie używamy żadnych sztucznych dodatków. Krótki czas, jaki mija od zbioru do przetworzenia sprawia, że straty wartości odżywczych na skutek utleniania, dojrzewania, wypłukiwania, długiego oddziaływania wysokich temperatur są niewielkie. Produkty słodkie nasączane są cukrem w urządzeniach próżniowych w temp. ok.80°C, co zmniejsza straty witamin. Stosujemy odpowiednie, stare, domowe, wypróbowane receptury. Owoce i warzywa skupujemy od lokalnych rolników, których znamy, z którymi współpracujemy od lat. Niektóre uprawy są prowadzone specjalnie dla nas, dzięki czemu mamy odpowiedni surowiec (małe ogórki, patisony, pomidory). Ręczna obróbka pozwala na szczegółową selekcję i wybór najlepszych owoców i warzyw. Do naszych wyrobów nie dodajemy żadnych konserwantów, zagęstników, aromatów, barwników, koncentratów. Dzięki temu nasze wyroby są smaczne i zdrowe.

Dlaczego przetwory tradycyjne?
Uważamy, że tradycyjna polska kuchnia, a w naszym wypadku przetwórstwo owoców i warzyw, ma wielkie walory smakowe i zdrowotne i warta jest kultywowania. Dlatego przygotowujemy takie przetwory, jakie nasze prababcie, mamy robiły w domach, nie psujemy ich dodatkiem środków chemicznych, staramy się zachować jak najwięcej wartości obecnych w świeżych owocach i warzywach."

W ofercie: Marynaty, Grzyby, Konfitury, Kompoty, Syropy, Dodatki (borówka, buraczki tarte, gruszka korzenna, gruszki w occie, gruszki w syropie, kapusta czerwona, kapusta kiszona pasteryzowana, ketchup, ogórki kiszone, papryka chili, pieczarki marynowane, powidła śliwkowe, szpinak w liściach z czosnkiem, śliwki w occie , żurawina), Nowości."

Ostatnio dodane w okolicy

Ekomydło Biopowidło to miejsce, które powstało z myślą o wszystkich zainteresowanych zdrowym stylem życia, a także tych, dla których nie jest obojętny los naszej planety, Matki Ziemi*. Ekomydło... Czytaj dalej »
w odległości: 12.26 km
Winnica Wieczorków oferuje wina, artykuły do ich produkcji oraz różne odmiany winorośli. Oprócz win w gospodarstwie wytwarzane są naturalne soki owocowe, tłoczone na zimno, bez konserwantów i cukru... Czytaj dalej »
w odległości: 15.26 km

Komentarze