Longinus - nalewki tradycyjne

Dodane przez:

, 23/11/2011

Ostatnia aktualizacja: 23/11/2011

Adres:
ul. Leśna 52
Ciechanów, Mazowieckie 06-400
Polska
Telefon: 23 673 59 63, 602 187 986
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 4.1 (7 głosów)
Javascript is required to view this map.

Opis

Małe, rodzinne przedsięwzięcie, którego celem jest produkcja oryginalnych nalewek owocowych wg tradycyjnych receptur. Nalewki są produkowane ze świeżych owoców i najlepszych spirytusów. Wszystkie prace przy produkcji nalewek są wykonywane ręcznie. Więcej ze strony www:

"Nasza firma jest małym rodzinnym przedsięwzięciem, próbującym wskrzesić tradycję produkcji wspaniałych i oryginalnych nalewek owocowych. Produkty takie gościły na stołach naszych przodków dodając uroku i blasku zarówno wytwornym ucztom jak i trochę skromniejszym posiłkom codziennym.
Nalewki owocowe cieszyły się w owych czasach olbrzymim powodzeniem ze względu na niepowtarzalny smak i zapach surowców użytych do ich produkcji, jak i ze względu na prestiż, który im towarzyszył. Wykwintne nalewki można było przede wszystkim spotkać w zamożnych domach, w których dużą wagę przywiązywano do jakości serwowanych trunków.

Dzięki takiej wyjątkowej pozycji nalewek w kuchni polskiej, ich produkcją zajmowali się prawie wszyscy. Właściwie prawie każdy szanowany dom ziemiański skrywał w swych piwniczkach oryginalne i przepyszne nalewki.
Produkcję tego typu nalewek chce przywrócić nasza firma. Od ponad 15 lat zajmujemy się z żoną wytwarzaniem nalewek owocowych wypróbowując różne tradycyjne receptury i surowce. Dzieląc się nimi z rodziną i przyjaciółmi, spędziliśmy wiele niezapomnianych chwil. Opinie o naszych nalewkach podsunęły nam myśl, aby z tymi wyrobami wyjść do szerszej grupy ludzi ceniących najwyższą jakość i niezapomniany smak.
Podjęliśmy w 2008 r. wysiłek zarejestrowania tej działalności. Nie było to proste… , ale powiodło się.
Produkujemy nalewki owocowe ze świeżych owoców i najlepszych spirytusów, w niewielkich szklanych naczyniach. Proces maceracji owoców w spirytusie trwa od kilku do kilkunastu miesięcy, następnie oddzielamy owoce od płynu, a same owoce wyciskamy dodatkowo w specjalnej ręcznej prasie, aby nie zmarnować ani kropli bezcennego płynu. Tak uzyskany nalew dosładzamy najwyższej jakości syropem cukrowym i pozostawiamy do dalszego leżakowania i klarowania. Odpowiednio dojrzała nalewka jest dopiero filtrowana i rozlewana do butelek.
Produkt, który może trafić na Państwa stoły, to efekt wielomiesięcznej pracy i wieloletnich doświadczeń. Wszystkie prace związane z produkcją naszych nalewek są wykonywane ręcznie.

NALEWKI:
- Nalewka żurawinowa - owoce żurawiny to jedna z tajemnic i dobrodziejstw natury. Posiadają bogactwo witamin i minerałów tak potrzebnych naszemu zdrowiu. Ceniona jest nie tylko za właściwości lecznicze, ale również za oryginalny smak i zapach. Nalewka z żurawiny charakteryzuje się wyjątkowym i charakterystycznym bukietem oraz niepowtarzalną barwą.
- Nalewka wiśniowa - barwa ciemno-czerwona wpadająca w brąz, smak i zapach charakterystyczny dla owoców wiśni. Średnio słodka. Bardzo przyjemna w piciu, pozostawiająca w ustach wyraźny posmak wiśni, lekko pestkowa. Całość dobrze zrównoważona.
- Nalewka malinowo-jeżynowa - barwa ciemno-czerwona wpadająca w fiolet, smak i aromat wyraźnie owoców malin i jeżyn. Nalewka słodka.
- Nalewka dzięgielówka - nalewka sporządzona z mieszanki różnych ziół. Barwa żółto-zielonkawa, smak przyjemny ziołowy.
- Nalewka z głogu - jest sporządzona ze świeżych owoców głogu. Barwa czerwono-brązowa średnio intensywna.
- Nalewka imbirowa - jest sporządzona z kłączy imbiru. Barwa jasno żółta, smak i zapach charakterystyczny dla imbiru - słodko-pikantny.
- Nalewka z pigwowca - barwa jasno żółta ze złotym refleksem, zapach i smak owocowy, bardzo intensywny. Jedna z najbardziej wyraźnych nalewek.
- Nalewka z tarniny - jedna z najciekawszych nalewek. Jest wytwarzana z owoców dziko rosnącej na obrzeżach lasów śliwy tarniny (Prunus spinosa). Ma ona bardzo ciekawy i złożony smak - cierpkawo-słodko-kwaśny, z delikatnym posmakiem śliwkowym.
- Nalewka z aronii - ma bardzo intensywna barwą (czerwono-granatową, prawie czarną), charakterystyczny smak i zapach owoców aronii.
- Nalewka gruszkowa - barwa jasno-słomkowa, smak i aromat bardzo delikatny - gruszka z domieszką cynamonu i goździków. Średnio słodka."

Ostatnio dodane w okolicy

DOMOWE SERY SOLANKOWE MARYNOWANE W NATURALNYCH EKOLOGICZNYCH ZIOŁACH. Sery Kosmowskie to babcina tradycja wytwarzania serów solankowych, marynowanych w naturalnych ziołach i wędzonych prawdziwym... Czytaj dalej »
w odległości: 14.25 km
Restauracja oferuje tradycyjne polskie dania, potrawy wyłącznie z produktów pochodzących od lokalnych producentów. Certyfikat Sieci Dziedzictwa Kulturalnego Mazowsze. Więcej ze strony www: "... Czytaj dalej »
w odległości: 22.45 km

Komentarze