Łowisko AZYL

Dodane przez:

, 15/10/2011

Ostatnia aktualizacja: 15/10/2011

Adres:
Mironice-Rybakówka
Kłodawa, Lubuskie 66-415
Polska
Telefon: 601 777 624
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 3 (4 głosy)
Dostarczamy: 
odbiór osobisty
Javascript is required to view this map.

Opis

Wymarzone miejsce dla osób które kochają łowienie ryb, kontakt z naturą, smaczne i świeże ryby, serdecznie polecamy. Więcej informacji ze strony www łowiska:

"Ośrodek AZYL położony jest 13 km od Gorzowa wlkp. To ekologiczne gospodarstwo rybackie z 25 letnią tradycją i trzema pokoleniami rybaków. Na powierzchni 65 hektarów hodujemy szlachetne odmiany karpia królewskiego. Ekologia to nie chwyt reklamowy!
To I klasy czystości woda z kanału Kłodawskiego oraz naturalne żywienie ryb w naszych stawach. Karpie głównie odżywiają się bezkręgowcami oraz wodną roślinnością, Kiedy w wodzie brakuje naturalnych składników , dokarmiamy je nasionami rodzimych zbóż jak pszenżyto,jęczmień czy kukurydza. Przed okresem sprzedaży ryby przenosimy do specjalnych stawów z przepływem bieżącej wody,aby mięso ryb pozbawić jakże nieprzyjemnego zapachu mułu. Kto jadł naszą rybę ten wie o czym mowa. Karpie z Azylu goszczą co roku w wielu domach w czasie swiąt Bożego Narodzenia.
Nasze tereny graniczą z Barlinecko-Gorzowskim Parkiem Krajobrazowym-wielkim obszarem leśnym o długości 30 kilometrów. Przepływa przez nie malownicza rzeka Kłodawka, która jest naturalnym siedliskiem pstrąga potokowego.
Dlaczego do nas ...? Bo naszym gosciom zapewniamy:

PRZYGODĘ Z WĘDKOWANIEM
Miłośnikom kija i kołowrotka oddajemy do dyspozycji 1,5 hektara łowiska. U nas nie trzeba karty wędkarskiej PZW.
Łowisko mieszane - 1,1 ha. zarybione jest ciężkim karpiem o masie do 8 kg. Dużo wrażeń dostarczają 5 kilogramowe amury które nie raz wciągnęły wędki do wody nieuważnych łowców. Dodatkowo sandacz, szczupak, lin, płoć i okoń urozmaicą pobyt nad wodą .To łowisko wymaga dużo cierpliwości i czasu a kilku godzinny pobyt może się skończyć zaledwie 1 rybą lub zerwanym zestawem.
Łowisko karpiowe - dwa małe stawki po kilkanaście arów z karpiem do 3 kg. To szybkie łowiska dla amatorów smacznego mięska na obiad. W maju puszczamy tam kilka ton ryby i oferujemy ją do wyczerpania zapasów.
Łowisko pstrągowe - 1 stawek - 2 ary oraz wartka rzeczka to propozycja dla niecierpliwych wędkarzy. 1 rzut- 1 ryba. Sztuki od 0,3kg do 1,2 kg. Cała procedura to 30 sekund. Czyli kolacja w 10 minut i to własnoręcznie złowiona.
Na miejscu można wypożyczyć sprzęt wędkarski i wyczyścić złowione ryby. Łowisko czynne jest od godziny 07.00 do zmroku przez 7 dni w tygodniu.

KAMERALNY PENSJONAT
Tym co na dłużej proponujemy na razie 2 pokoje z aneksami kuchennymi i łazienkami w naszym domu. Razem 7 miejsc noclegowych (3+4). Każdy z nich ma TV sat. W ofercie pełne wyżywienie. Można przyjechać z psem.

POLE NAMIOTOWE
To nieduży kawałek zielonej trawy pod drzewami. Zmieści się tam kilka przyczep i namiotów. Każda kwatera ma własne zasilanie w energię. Do dyspozycji jest kuchnia z lodówką oraz sanitariaty z gorącą wodą i pralką. Można przyjechać z psem.

BAR
W weekendy właścicielka ośrodka proponuje własnoręcznie przyrządzone dania ze świeżych ryb.
W soboty po południu można nabyć także wędzonego pstrąga ponadto w ofercie piwo, frytki, hot-dogi, hamburgery, słodycze, napoje, lody, kukurydza puszkowa na przynętę dla ryb oraz haczyki.

IMPREZY FIRMOWE I RODZINNE
Dla zorganizowanych grup mamy propozycję biesiad na świeżym powietrzu przy muzyce i ognisku. Możemy zorganizować zawody wędkarskie oraz inne gry i zabawy dla poprawienia nastroju i kondycji. Dysponujemy dużymi pawilonami biesiadnymi i kuchnią która nakarmi kilkadziesiąt osób.
W ofercie potrawy z grilla, pieczony prosiak czy własnoręcznie wędzone pstrągi. Istnieje możliwość zamówienia transportu autokarem lub busem.

FAUNA I FLORA
Nasze stawy przyciągają piękne okazy ptactwa wodnego jak dzikie kaczki gęsi czaple i kormorany. Często odwiedzają nas orły bieliki, rybołowy i inne drapieżniki łase na świeżą rybę. Jednak najbardziej urocze są żurawie których donośny klangor i dostojna sylwetka niejednego wprawi w zachwyt. Dużo można pisać o wydrach, borsukach czy dzikach. Należy jednak pamiętać że to czujna zwierzyna i nie jest łatwo ją podpatrzeć.

OFERTA
WĘDKOWANIE:
Opłata 1 osoby wędkującej (max 2 wędki) 7 zł za dzień
Opłata za wędkujące dziecko do lat 10 3 zł za dzień
Opłata osoby nie wędkującej i dzieci pow. 7 lat 2 zł za dzień
Psy GRATIS

RYBY:
Karp 14 zł / kg
Pstrąg 17 zł / kg
Amur 12.50 zł / kg
Sandacz 23 zł / kg
Szczupak 17 zł / kg
Inna ryba GRATIS

SPRZĘT:
Wypożyczenie wędki 13 zł
Zerwanie i utrata spławika 5 zł
Zerwanie haczyka i ciężarków 5 zł
Zniszczenie lub zagubienie całej wędki 80 zł
Cena nabycia przyponu z haczykiem 2 zł
Podbieraki GRATIS
Wypożyczenie siatki."

KONTAKT
Małorzata i Robert Rossowscy
tel. 095 7850113
tel. 601 777 624
tel. 601 777 990
Łowisko otwarte
1 maj - 15 październik

Ostatnio dodane w okolicy

Posiadam drob kaczki gesi kury jajka mleko kozie oraz kozi ser z samego mleka bez dodatkow ktory sama robie wszystkie nasze zwierzeta chodza wolno i sa karmione wylacznie zielonym oraz warzywami i... Czytaj dalej »
w odległości: 26.86 km
Gospodarstwo ekologiczne w 66-440 Skwierzynie oferuje własne produkty ekologiczne z certyfikatem Czytaj dalej »
w odległości: 31.19 km

Komentarze