Malinowa Zagroda - ekologiczne gospodarstwo sadownicze

Dodane przez:

, 7/10/2011

Ostatnia aktualizacja: 7/10/2011

Adres:
Wilkocin 13
Przemków, Dolnośląskie 59-170
Polska
Telefon: 784 442 011, 509 779 875
Ocena: 
Brak głosów
Dostarczamy: 
odbiór osobisty
Javascript is required to view this map.

Opis

Certyfikowane, ekologiczne gospodarstwo sadownicze zajmujące się również hodowlą kóz i produkcją własnych kozich serów. Więcej ze strony www:

"Ekologicznie gospodarstwo sadownicze „Malinowa Zagroda” jest położone we wsi Wilkocin na terenie Przemkowskiego Parku Krajobrazowego. Uprawiamy maliny, porzeczki, orzechy włoskie, kilkanaście gatunków warzyw oraz zboża. W przydomowym sadzie jabłonie, grusze, brzoskwinie, morele i śliwy. Hodujemy kozy a z ich mleka robimy sery. Jesteśmy certyfikowani przez Biuro Certyfikacji COBICO z Krakowa.

Produkty z "Malinowej Zagrody":

SERY KOZIE:
- Kozamer czerwony - ser twardy, z czerwoną skórką, lekko pikantny, wyrazisty smak, obecnie dostępny w dwóch wersjach: starszy w wieku 8-10 m-cy, młodszy w wieku 3-6 m-cy
- Kozamer klasztorny – ser miękki, dojrzały wypływa, jego zapach przyciąga uwagę z daleka, z potężnym charakterem, polecam szukającym „twórczych smaków”
- Kozamer niebieski - ser miękki, z lekkim przerostem niebieskiej pleśni, łagodny w smaku i delikatny zapachowo
- Kozamer łagodny - ser twardy, z białą skórką, łagodny smak i zapach, czasami dodaję do niego zioła, czosnek, pieprz, kozieradkę
- Kozamer piwny - raczej łagodny, o lekkim posmaku i zapachu piwa
- Kozamer w oliwie- łagodny, zalany oliwą z oliwek, doprawiony ziołami, moja żona mówi, że jest doskonałą zakąską i komponuje się w różnych sałatkach, w słoiczku 210 ml.
- Kozuszek- ser twarogowy, delikatny, łagodny, można go smarować, może być z dodatkiem czosnku, pomidorów,ziół, w pojemniczkach 100 -250 g.

SOKI OWOCOWE: Sok z aronii – tłoczony na zimno, do picia od razu, praktycznie bez goryczki, butelka 0,33ml"

Ostatnio dodane w okolicy

Kwaszarnia kapusty i ogórków z własnej uprawy, z tradycjami. Więcej ze strony www: "Kwaszeniem kapusty i ogórków zajmujemy się od 30 lat. W takim okresie, wyroby nasze doprowadziliśmy do perfekcji... Czytaj dalej »
w odległości: 12.35 km
Sklep Nabiałowy to miejsce, w którym staram się rozpowszechnić żywność jak najmniej przetworzoną, o ile to możliwe lokalną i nietypową dla małych sklepików osiedlowych. Czytaj dalej »
w odległości: 27.36 km

Komentarze