Malinowy Chruśniak - gospodarstwo agroturystyczne

Dodane przez:

, 6/11/2011

Ostatnia aktualizacja: 6/11/2011

Adres:
Łędławki 15
Bisztynek , Warmińsko-Mazurskie 11-230
Polska
Telefon: 89-718-81-18, 694-423-190
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 2.6 (7 głosów)
Javascript is required to view this map.

Opis

Gospodarstwo agroturystyczne oferujące swoim gościom dania regionalne, własne wyroby i produkty (między innymi własny chleb i wędliny z własnej wędzarni). Więcej ze strony www:

"OFERTA
Serdecznie państwa zapraszamy na spędzenie miłego czasu w sielskiej, wiejskiej atmosferze wśród pięknych plenerów przyrody, oraz w niedalekiej odległości od wielu ciekawych, godnych zwiedzenia miejsc.

Dokładamy wszelkich starań aby posiłki przygotowywane dla państwa były bardzo smaczne oraz obfite. Nieskromnie – ale faktem jest iż staramy się aby proponowane przez nas menu było zawsze miłą dla podniebienia niespodzianką. Oprócz pierogów i dań regionalnych z kuchni warmińsko-mazurskiej, podamy również meksykańską zupę kukurydzianą lub neapolitańską zupę pomidorową, mięsa duszone w śliwce lub pizzę pieczoną w prawdziwym piecu chlebowym opalanym drewnem.

Pieczemy również chleb wg własnego przepisu oraz pyszne pszenne bułeczki. Do naszych dań dodajemy zioła, które uprawiamy w naszym ogródku – również z niego pochodzi część warzyw. Do śniadań, które są serwowane w formie stołu szwedzkiego, podajemy oprócz innych wędlin również pachnące dymem kiełbaski i szyneczki przygotowywane w naszej wędzarni. Często serwujemy naturalny, biały ser, świeże mleko od krowy (my nie hodujemy ale pobliscy sąsiedzi :), czy jajecznicę z jaj wprost od kur biegających po trawie.

Niewątpliwą atrakcją dla maluchów jest stadko kóz, które można dokarmiać :) króliki, dwa psiaki, a także dwa piękne konie Sumer oraz Kasja. Często również zabieramy dzieci na „pokaz” dojenia krów oraz do pobliskiej pasieki na słodki miód.
Wszystkie nasze pokoje są z łazienkami.

GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE
Zapraszamy do odwiedzenia naszego gospodarstwa agroturystycznego Łędławki - mała wioska Warmińsko-Mazurska rozrzucona wśród pól i łąk, w pobliżu Bisztynka - małego, malowniczego i lekko uśpionego miasteczka, w którym czas i tempo życia znacznie spowalniają. Przyjeżdżając tutaj można na chwilę uciec od wymagających i napastliwych szefów oraz wszechobecnych reklam, polityków i celebrytów - którzy dziś są, a jutro ich nie ma...

Nasze gospodarstwo to stuletnie zabudowania wiejskie – folwarczne. Wokoło pola i lasy, cisza i spokój – no, może nie licząc mnóstwa ćwierkających ptaków, które można usłyszeć zaraz po przebudzeniu wychodząc do ogrodu, lub otwierając okno (to dla bardziej leniwych :)). Idealna cisza i spokój : - najbliższy sąsiad ok. 1,5 km.

Typ zabudowy jest bardzo charakterystyczny dla wsi warmińsko – mazurskiej. W skład zabudowań wchodzą trzy piękne stare budynki oraz fantastyczna olbrzymia stodoła – udało nam się wyremontować dom oraz jeden z budynków – trzeci jest dla zwierzaków, które trzymamy w swoim gospodarstwie.

Wszystkie pokoje są z łazienkami – remontując staraliśmy się zachować prosty wiejski klimat. W pokojach nie znajdziecie państwo hotelowych luksusów, natomiast jest tam wszystko co niezbędne do udanego pobytu – proste, specjalnie zamawiane meble ozdobione malunkami, ręcznie robione serwety… I to, o co my, gospodarze, staramy się szczególnie dbać: miły, uroczy klimat i dobra atmosfera by jak najlepiej mogli Państwo odpocząć

Dominującym dźwiękiem jest krzyk żurawi, który rozlega się wielokrotnie w ciągu dnia. Można też spróbować złapać jaskółki, które szaleją na podwórzu. Przy naszych drzewach owocowych - szczególnie wiosną usłyszysz szum - bzyczenie mnóstwa ciężko zapracowanych pszczół - no ale to dla tych którzy potrafią na chwilę sie wyciszyć... :) "

Ostatnio dodane w okolicy

Ekologiczne gospodarstwo specjalizujące się w tradycyjnej produkcji serów owczych i z mleka krowiego. Ranczo Frontiera na Mazurach poleca ekologiczne sery owcze 100% wytworzone ze świeżego mleka... Czytaj dalej »
w odległości: 25.87 km
"Dzieła z Niedział" to marka produktów regionalnych i tradycyjnych. Inspiracją jest dla nas dziedzictwo kulinarne Warmii i Mazur. Gwarantujemy Państwu niepowtarzalną wartość i najwyższą jakość... Czytaj dalej »
w odległości: 30.14 km

Komentarze