Malinowy Chruśniak - Serowarskie Gospodarstwo Ekol.

Dodane przez:

, 27/05/2015

Ostatnia aktualizacja: 27/05/2015

Adres:
Brzegowa 13
Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie 85-791
Polska
Telefon: 501012033
Ocena: 
Brak głosów
Dostarczamy: 
odbiór osobisty
wysyłka na żądanie
sklep internetowy
dowóz w promieniu
Promień dostarczania: 
20
Javascript is required to view this map.

Opis

EKOLOGICZNE MIEJSCE NA ZIEMI

Gospodarstwo Ekologiczne Malinowy Chruśniak jest po prostu naszym miejscem na ziemi. Ten przepiękny zakątek, tuż pod okiem największej sypialni Bydgoszczy, przenosi ze świata pędzącego w nieznanym sobie kierunku, do krainy, gdzie Natura dyktuje warunki.

Jak w każdym gospodarstwie ekologicznym, tak i u nas prace w czasie dnia uzależnione są od rytmu, jaki nadają zwierzęta, pory roku, słońce, deszcz i wiatr. Nie urlopujemy w okresie żniw i największej intensywności we wzroście warzyw i owoców, odpoczywamy, gdy cichną odgłosy naszych podopiecznych. Wiele lat temu zajęliśmy się małą, przydomową hodowlą kóz, kur, gęsi, kaczek. Korzystając z dobrodziejstw inwentarza postanowiliśmy pokazać światu, jak cenne niesie to ze sobą korzyści.

KOZICH PRZYSMAKÓW CZAR

Współistniejący z naszym gospodarstwem sklep Malinowy Chruśniak Żywność Ekologiczna, jest jedynym w Bydgoszczy i okolicach, wspieranym własną drobną produkcją rolną. Poza bogatym asortymentem dostępnych na rynku ekologicznych artykułów spożywczych, urozmaicamy go wyrobami regionalnymi, tworzonymi w domowych gospodarstwach, gdzie dbałość o jakość produktu towarzyszy nam od początku do końca procesu jego powstawania.

Na tej podstawie, przyglądając się innym, poszukując podpowiedzi w literaturze zaczęliśmy przetwarzać mleko kozie. Poza TWAROGAMI, które zachwycają delikatną, kremową pieszczotą, oferujemy również twarde SERY DOJRZEWAJĄCE. Ich domeną w początkowej fazie dojrzewania jest smak lekki i subtelny, a wraz z wiekiem zyskują na intensywności i zdecydowanym aromacie.

Niezwykłą popularnością cieszą się nagrodzone na Festiwalu Smaku w Grucznie w 2014 roku KOZIE RAJCUSIE. Są to kuleczki z koziego twarogu, doprawiane szczyptą soli, bazylią i koperkiem w zalewie z oleju rydzowego (lnianki rydzej). Komponują się zarówno ze świeżym chlebem na kanapce, jak i z sałatką czy jako dodatek do mięsa.

Ostatnio dodane w okolicy

Nasze pieczywo wytwarzane jest w małej rzemieślniczej rodzinnej piekarni w Ostromecku jest ręcznie kształtowane i ręcznie pakowane w papierowe torby. Zgodnie z nazwą wypiekamy chleb wyłącznie na... Czytaj dalej »
w odległości: 4.36 km
Gospodarstwo oferuje własne wyroby wg tradycyjnych receptur: "wielokrotnie nagradzany chleb pieczony na liściach chrzanu, smalec z jabłkiem, cebulką, doskonale przyprawiony czosnkiem i majerankiem,... Czytaj dalej »
w odległości: 10.38 km

Komentarze