Miodowy Koń - pasieka w górach

Dodane przez:

, 15/08/2016

Ostatnia aktualizacja: 15/08/2016

Adres:
Mniszków 6A
Mniszków, Dolnośląskie 58-520
Polska
Telefon: 609136056
Ocena: 
Brak głosów
Dostarczamy: 
odbiór osobisty
wysyłka na żądanie
Javascript is required to view this map.

Opis

Miodowy Koń-pasieka www.miodowykon.pl
Piaskowy Koń - agroturystyka www.piaskowykon.pl

Miodowy Koń jest górską pasieką, w której pozyskujemy wysokiej jakości miód.

Pasieka jest nieduża, nie mamy też aspiracji rozbudowywania jej do dużych rozmiarów.

To, co dla nas ważne to pozyskiwanie możliwie najlepszego jakościowo górskiego miodu bez intensywnej eksploatacji naszych pszczół.
Czym się charakteryzują górskie miody?

Miód 'Love is sweet' pozyskiwany jest terenów górskich Rudawskiego Parku Krajobrazowego i obszaru Natura 2000, gdzie występują cenne łąki bogate w zioła i rzadką roślinność oraz iglasto-liściaste rezerwaty leśne.

Sprawia to, że pozyskany przez nasze pszczoły nektar i spadź charakteryzują się niezwykle wysoką różnorodnością i bogactwem związków mineralnych, witamin, kwasów organicznych, olejków eterycznych oraz dokładanych przez pszczoły enzymów o działaniu bakteriobójczym.
Jak dbamy o nasze pszczoły?

Nasze pszczoły żyją i "mieszkają" w miejscu, w którym nie ma zanieczyszczeń. Pasiekę otaczają łąki górskie i lasy (nie ma pól uprawnych, które mogłyby opryskiwane szkodliwymi pestycydami). Zarówno ciągi komunikacyjne, jak i zakłady przemysłowe leżą daleko poza zasięgiem pszczół pozyskujących nektar, czy spadź.

Nie wozimy również uli na tzw. "pożytki" (np. rzepak). Pszczoły zbierają to, co jest najcenniejsze wokół nas - na czystym ekologicznie terenie.

Dom w górach do wynajęcia - Piaskowy Koń

Prowadzimy w naszej miejscowości agroturystykę - Chata Piaskowy Koń - domek w górach z kominkiem i pięknym widokiem do wynajęcia. www.piaskowykon.pl

Ostatnio dodane w okolicy

Nasza firma, jest producentem wyjątkowych, oryginalnych i niepowtarzalnych przekąsek. Naszym priorytetem jest produkcja wędlin, które będą cieszyły się dużym uznaniem nie tylko ze względu na... Czytaj dalej »
w odległości: 4.40 km
ORkiszowa kRAina zaprasza! Zagroda ”Serce” znajduje się we wsi Radzimowice 550 m n.p.m. w Górach Kaczawskich, 10 km od Bolkowa trasą na Jelenią Górę. Za domem ściana lasu wspina się na żelazną... Czytaj dalej »
w odległości: 8.52 km

Komentarze