Nad Widawą - kozia ferma

Dodane przez:

, 19/10/2011

Ostatnia aktualizacja: 19/10/2011

Adres:
ul. Kminkowa 70
Wrocław, Dolnośląskie 51-180
Polska
Telefon: (075) 346 22 40
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 4.2 (9 głosów)
Javascript is required to view this map.

Opis

Gospodarstwo zajmuje się hodowlą kóz i produkcją koziego nabiału wg tradycyjnych, naturalnych metod. Więcej ze strony www:

"W dobie zaawansowanej technologii, polepszaczy, substytutów i masowej produkcji, chcielibyśmy zaproponować Państwu zdrowe i smaczne mleko kozie, a także produkty w postaci serów, jogurtu oraz masła. Mleko kozie jest jednym z najstarszych pokarmów człowieka. Średni skład mleka koziego jest zbliżony do mleka krowiego, jednak charakteryzuje się ono mniejszą zawartością kazeiny, jest więc lekkostrawne. Także zawartość laktoglobuliny, białka uznawanego za jedną z przyczyn alergii pokarmowych wieku dziecięcego, jest w mleku kozim dwukrotnie niższa niż w mleku krowim. Mleko pozyskane od kóz zawiera znacznie mniej witaminy B12, kwasu foliowego i witaminy C, natomiast więcej wapnia, fosforu i potasu. Te swoiste właściwości sprawiły, że jest ono zalecane przez lekarzy dzieciom uczulonym na białko mleka krowiego, dzieciom na diecie bezglutenowej, astmatykom i dorosłym z nadciśnieniem, schorzeniami przewodu pokarmowego, a także leczącym się na stwardnienie rozsiane i osobom chcącym obniżyć poziom cholesterolu.

Od dwudziestu lat zajmujemy się hodowlą kóz. Przyczyną naszego zainteresowania tymi zwierzętami były właściwości mleka jakie dają, wtedy jedyne źródło pomocy dla naszego alergicznego dziecka. Ponieważ chcemy aby nasze produkty były jak najbardziej naturalne, nie podlegają one standaryzacji ani żadnej formie homogenizacji, nie zawierają barwników koloryzujących, polepszaczy ani mleka w proszku.

Oferujemy Państwu następującą gamę produktów:

- mleko
- jogurty
- sery twarogowe
- sery typu feta
- sery wędzone typu oscypek
- serwatka
- masło
- maślanka
- śmietana"

Ostatnio dodane w okolicy

Oferujemy naturalną Wodę Alkaliczną JAVA o niespotykanie wysokim odczynie pH 9,2. Woda zasadowa jest doskonałym remedium na zakwaszenie ludzkiego organizmu i pozwala przywrócić jego równowagę... Czytaj dalej »
w odległości: 5.39 km
CENTRUM ZDROWEJ DIETY TO SKLEP ZE ZDROWĄ ŻYWNOŚCIĄ, W KTÓRYM DIETETYK UDZIELA FACHOWYCH PORAD. Zapraszamy na pyszne i zdrowe: - świeże pieczywo na naturalnym zakwasie - regionalne tradycyjne... Czytaj dalej »
w odległości: 6.50 km

Komentarze