Oberża pod Psem w Kadzidłowie

Dodane przez:

, 28/10/2011

Ostatnia aktualizacja: 28/10/2011

Adres:
Kadzidłowo 1
Ukta, Warmińsko-Mazurskie 12-210
Polska
Telefon: (87) 425 74 74
Ocena: 
Brak głosów
Javascript is required to view this map.

Opis

Oberża oferująca kuchnię regionalną z dewizą: "Nie mamy czasu dla ludzi którzy nie mają czasu". Niecierpliwym oraz amatorom frytek i hamburgerów doradzają restauracje pod znakiem złotego "M" w okolicy. Oprócz kuchni regionalnej w ofercie pokoje do wynajęcia oraz do zwiedzenia osada kulturowa w Kadzidłowie. Więcej ze strony www:

"W tych pięknych okolicznościach przyrody...i ten...niezapomnianych, w lesie pomiędzy Mikołajkami, Pieckami a Rucianym- Nida leży Kadzidłowo. Niewielka to wioska, liczy zaledwie trzy gospodarstwa, i może właśnie dlatego jest taka specjalna.
Kadzidłowo to mały "raj na ziemi" do którego dość łatwo się dostać lecz który bardzo ciężko opuścić. Wieś, otoczona Parkiem dzikich zwierząt, wydaje się jakby wyjęta z innych czasów gdy ludzie żyli jeszcze w zgodzie z przyrodą. Szukaliście magicznego miejsca? Tutaj jest szansa na jego znalezienie!

Kuchnia regionalna w "Oberży pod psem" została wielokrotnie wyróżniana w konkursach, plebiscytach czytelników i rankingach redakcji. Dania nieustannie chwalone przez gości oraz w mediach dają nam szansę zapoznać się z regionalnymi przysmakami mazurskiej ziemi. Nie znajdziesz tutaj fasolki po bretońsku o której nikt w Bretanii nie słyszał, nie znajdziesz kotletów szwajcarskich z wbitą w nie flagą meksyku których żaden szwajcar nigdy nie miał okazji skosztować, nie podaje się także w Oberży ryby po grecku z którą nikt w Grecji nie miał szansy się zapoznać.

Można natomiast zapoznać się z dawnymi przysmakami mieszkańców tych ziem, takimi jak: kwaśnica, zupa kurkowa, zupa drwala, wereszczaki, karkówkę z dzika, pierogi nadziewane owocami w zależności od pory roku, naleśniki z kajmakiem etc.

O popularności tych dań na nowo odkrytych i podawanych w Oberży świadczy może najlepiej fakt , że pokazują się one pod ta samą lub nieco zmienioną nazwą w innych punktach gastronomicznych. Bardzo nam miło.

Popularność dań podawanych w Oberży oraz ograniczona ilość miejsc dla gości może w sezonie przedłużyć czas oczekiwania na wolne miejsce. Istnieje możliwość zarezerwowania miejsca przez telefon lub dlaczego nie poczekać chwile na ganku popijając herbatkę lub sącząc zimne piwko z kufla.

Dewizą firmy jest "Nie mamy czasu dla ludzi którzy nie mają czasu". Sama dewiza to kwintesencja dobrej gastronomii. Dla niecierpliwych lub spragnionych frytek i hamburgerów obsługa chętnie zdradzi lokacje najbliższej restauracji pod znakiem złotego "M" w Olsztynie.

Osoby które raz zawitały do Oberży i poznały się na jej smakołykach nieraz potrafią przyjechać na obiad nawet z Warszawy....gwarantujemy w zamian niezapomniane przeżycie kulinarne."

Ostatnio dodane w okolicy

W ofercie świeże ryby z mazurskich jezior. Na miejscu sklep rybny oraz smażalnia gdzie można zamówic gotowe potrawy. Dodatkowo istnieje mozliwość samodzielnych połowów. Gospodarstwo oferuje również... Czytaj dalej »
w odległości: 11.38 km
Gospodarstwo położone obok jeziora Śniardwy oferuje pokoje gościnne i oryginalną kuchnię rybną. Ryby wędzone prosto z wędzarni tradycyjnej, unikalna oferta ryb marynowanych w zalewie domowej: ryby z... Czytaj dalej »
w odległości: 11.95 km

Komentarze