Olejarnia - oleje tłoczone na zimno

Dodane przez:

, 28/11/2011

Ostatnia aktualizacja: 28/11/2011

Adres:
Leśna 22
Jelcz-Laskowice, Dolnośląskie 55-230
Polska
Telefon: 604 580 168
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 3.2 (11 głosów)
Dostarczamy: 
odbiór osobisty
Javascript is required to view this map.

Opis

Oleje zimno tłoczone w Olejarni to produkty w pełni ekologiczne, wytwarzane z ziaren najwyższej jakości bez dodatku jakichkolwiek środków wspomagających. Dzięki swym walorom odżywczym i doskonałemu smakowi zyskały uznanie znawców dobrej kuchni. Więcej informacji ze strony www:

"Firma OLEJARNIA zajmuje się tłoczeniem oleju rzepakowego i oleju lnianego.

Mając dostęp do najbardziej innowacyjnych rozwiązań w branży nasze oleje charakteryzują się bardzo niską temperaturą tłoczenia: 20-30oC w wypadku oleju rzepakowego, oraz nieco powyżej 30o dla oleju lnianego. Są to wyniki pozwalające na zachowanie zdecydowanej większości wartości odżywczych oleju, w tym tak istotnych kwasów Omega 3 i Omega 6, a także znikomą ich degradację w późniejszym okresie.
Dzięki ekologicznym metodom wytłaczania nasze oleje posiadają potwierdzony badaniami długi okres przydatności do spożycia. Nie muszą być przechowywane w lodówce, zatrzymują zarówno wartości odżywcze jak i smakowe.

OLEJ LNIANY
Olej lniany nie jest jeszcze tak popularny jak rzepakowy, ale jest równie zdrowym uzupełnieniem codziennej diety. Zawiera duże ilości witamin oraz niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu kwasów Omega 3 i Omega 6, w optymalnej dla zdrowia proporcji.
Nasz olej lniany tłoczony jest w unikalnej niskiej temperaturze, poniżej 38°C. Jest to decydujący czynnik pozwalający uniknąć stosowania polepszaczy i konserwantów. Dzięki temu olej lniany z OLEJARNI jest całkowicie naturalny i długo zachowuje swoje właściwości biologiczne.
Stanowi także wyborny dodatek kulinarny. Ma doskonały smak, lekko orzechowy aromat i piękny złocisty kolor. Dzięki unikalnej technologii tłoczenia nie posiada spotykanej często goryczki. Nadaje się do potraw serwowanych na zimno, sałatek, pieczywa, potraw wegetariańskich, majonezów i dressingów.

OLEJ RZEPAKOWY
Olej rzepakowy, zwany także "Oliwką Północy" jest niezwykle zdrowym uzupełnieniem codziennej diety. Zawiera duże ilości witamin oraz niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu kwasów Omega 3 i Omega 6, w optymalnej dla zdrowia proporcji.
Nasz olej tłoczony jest w unikalnej niskiej temperaturze, poniżej 30°C. Jest to decydujący czynnik pozwaląjacy uniknąć stosowania polepszaczy i konserwantów. Dzięki temu olej rzepakowy z OLEJARNI jest całkowicie naturalny i długo zachowuje swoje właściwości biologiczne.
Stanowi także wyborny dodatek kulinarny. Ma doskonały smak, aromat i piękny ciemno-słoneczny kolor. Nadaje się do potraw serwowanych na zimno, sałatek, pieczywa, potraw wegetariańskich, majonezów, dressingów, a także do smażenia.

KONTAKT
OLEJARNIA
Katarzyna Nowak-Uszok i Wojciech Uszok
ul. Leśna 22, Brzezinki
55-230 Jelcz-Laskowice
tel. 604 580 168."

Ostatnio dodane w okolicy

Gospodarstwo pasieczne z tradycjami pozyskujące miód z bezpiecznych ekologicznie rejonów Polski. Bogata oferta miodów naturalnych oraz wzbogaconych dodatkami wyciągów z ziół i roślin wzmacniających... Czytaj dalej »
w odległości: 7.56 km
Sklep Prawdziwe Jedzenie proponuje codzienne prawdziwe jedzenie: pieczywo, wędliny, ciasta, przetwory. Wędliny z dziczyzny ze 100 procentową zawartością mięsa dzikiego, wędliny wieprzowe od małych... Czytaj dalej »
w odległości: 20.15 km

Komentarze