Opalówka - gospodarstwo agroturystyczne i ekologiczne

Dodane przez:

, 20/10/2011

Ostatnia aktualizacja: 20/10/2011

Adres:
Banica 13
Uście Gorlickie, Małopolskie 38-315
Polska
Telefon: 018 351 62 36
Ocena: 
Brak głosów
Javascript is required to view this map.

Opis

Gospodarstwo agroturystyczne i ekologiczne, własne warzywa i owoce, nalewki i wina własnej roboty. Więcej ze strony www:

"Od dawna w Beskidzie Niskim poszukiwaliśmy miejsca do osiedlenia się „na całe życie”. W 2004 roku marzenie się spełniło. Banica, gdzie kupiliśmy gospodarstwo, znajduje się w pobliżu dwóch (wg. autorów wielu przewodników) najpiękniejszych dolin górskich Czertyżnego i Bielicznej, tuż u stóp najwyższego szczytu - Lackowej.

Z myślą o wygodzie naszych Gości przenieśliśmy starą drewnianą połemkowską chatę, o którą powiększyliśmy istniejący dom... Nasze gospodarstwo jest ekologiczne (posiadamy status Gospodarstwa Ekologicznego) - wszystkie warzywa oraz większość owoców pochodzi z przydomowego ogrodu; posiadamy również własne ujęcie wody źródlanej... W 2005 roku rozszerzyliśmy uprawę porzeczek,agrestu, truskawek, malin i winogron, dzięki czemu mamy własne owoce do wyrobu smakowitych przetworów, win i nalewek... Nic tak nie smakuje jak potrawy, przetwory oraz wypieki domowej roboty przygotowane na kuchni opalanej olchowym i bukowym drewnem... Wokół rozkwieconego domu jest dużo przestrzeni dla Waszych pociech. Istnieje możliwość rozpalenia ogniska albo grilla, rozbicia namiotu czy też po prostu rozłożenia koca nad strumieniem i zapomnienia się w lekturze... Wieczorami proponujemy scrabble przy kieliszku wyśmienitej nalewki domowej roboty lub lampce wina z dzikich owoców..."

Ostatnio dodane w okolicy

Tradycjne sery owcze wysokiej jakości, więcej ze strony www: "SZANOWNI PAŃSTWO, Kiedy poznałem walory smakowe i zdrowotne dobrego sera owczego, a równocześnie okazało się jak trudno jest go kupić... Czytaj dalej »
w odległości: 9.18 km
Pasieka z tradycjami, położona w unikalnym środowisku lasów szpilkowych, w górach. Więcej ze strony www: "Pasieka "BARĆ" w Kamiannej: - tradycją sięga do przepowiedni z przed wieków, która mówi... Czytaj dalej »
w odległości: 15.56 km

Komentarze