orkiszowo.pl

Dodane przez:

, 23/10/2016

Ostatnia aktualizacja: 23/10/2016

Adres:
Jeziorna 8
Rataje, Wielkopolskie 64-800
Polska
Telefon: 501776728
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 5 (2 głosy)
Dostarczamy: 
odbiór osobisty
wysyłka na żądanie
sklep internetowy
dowóz w promieniu
Promień dostarczania: 
100
Javascript is required to view this map.

Opis

Jak to się zaczęło?

Nie trudno zgadnąć, że od problemów zdrowotnych, a szczególnie żołądkowych. Zainteresowanie różnymi modnymi i mniej modnymi dietami doprowadziło mnie do medycyny św. Hildegardy.
Przetestowałem na sobie wiele jej przepisów , wyleczyłem z ich pomocą refluks i stan zapalny żołądka(bez stosowania farmakologii), więc doszedłem do wniosku, że TA MNISZKA Z BINGEN wiedziała, co mówi, polecając orkisz. Stąd był już tylko krok, aby wprowadzić chleb orkiszowy własnego wypieku do gospodarstwa domowego. Właściwie innego nie jadamy od ponad roku.
Jest pyszny zarówno świeży, jeszcze ciepły, jak i po kilu dniach. Lekkostrawny, a jednocześnie bogaty w treść odżywczą, więc wystarczy zjeść niewielką ilość, aby poczuć się sytym.

Radość domaga się , aby się nią dzielić

Uznałem, że najwyższa pora „ wyjść z moim produktem do ludzi”, tym bardziej , iż odkryłem w Internecie sporo materiałów na temat orkiszu, św. Hildegardy, przepisów kulinarnych i…nabrałem odwagi, aby zaproponować mój wypiek znajomym. Pozytywne „recenzje” zachęcają mnie do udoskonalania opracowanej przeze mnie receptury, eksperymentowania przez dodawanie do ciasta ziół w różnych proporcjach, natomiast nie ukrywam, że tajemnica sukcesu mojego wypieku leży w zakwasie chlebowych. Pozwala on nie stosować żadnych drożdży, spulchniaczy i innych dodatków, a jednocześnie zapewnia organizmowi samo zdrowie.

Koszt wypieku

Zafascynowany orkiszem ze smutkiem odkryłem, że na rynku polskim są dostępne gatunki tej mąki najwyższej jakości, z certyfikatem, ale, niestety ich cena waha się w granicach 10-16 PLN za kilogram!
W związku z tym koszt wypieku bochenka o wadze np.1,2 kg jest znacznie wyższy, niż cena chleba, do której jesteśmy przyzwyczajeni.

Zrozumiałem, że orkisz jest obecnie zbożem najbardziej luksusowym, stąd jego wysoka cena.
Uważam, że jest jej wart, ponieważ pozwala zaoszczędzić np. na lekach, zapewniając dobre trawienie i odporność, ale, oczywiście, byłoby miło gdyby rolnicy rozszerzyli uprawy tego zboża w Polsce. Marzę o półkach sklepowych pełnych mąk orkiszowych w cenach zbliżonych do cen mąk tradycyjnych.

Pieczywo jest wypiekane na zamówienie, dlatego zawsze otrzymujecie Państwo świeży chleb prosto z pieca. Jego trwałość i świeżość pozostanie z Wami przez kilka dni, co mile Was zaskoczy. Żaden inny chleb, dostępny w sklepie, tego Państwu nie zapewni. Pieczywo jest wyprodukowane z mąki 100% orkiszowej, a nie mieszanki mąk z domieszką tej orkiszowej. Zwróćcie Państwo uwagę na skład dostępnego na sklepowych półkach pieczywa orkiszowego, ile w nim procentowo tak naprawdę orkiszu- 5%?, 10%? Taki chleb nie powinien nazywać się orkiszowym!

Zapraszam do składania zamówień telefoniczne, SMSem, lub mailowo. Wkrótce zostanie uruchomiony również sklep internetowy, ale już teraz istnieje możliwość wysyłki chleba kurierem.
Zachęcam także do współpracy podmioty gospodarcze, restauracje, hotele czy pensjonaty. Państwa klienci na pewno będą zadowoleni, wielu z nich dopiero pozna smak prawdziwie orkiszowego chleba i zawsze będzie go kojarzyło z Państwa działalnością.

Wypiek jest zgodny ze wszystkimi obowiązującymi normami sanitarnymi. Wdrożone są procedury Dobrej Praktyki Higienicznej/Produkcyjnej oraz obowiązuje system bezpieczeństwa żywności HACCP, który został certyfikowany przez Instytut Certyfikacji Trusted Company Poland. Dokumenty potwierdzające są dostępne w dziale Certyfikaty.

Zapraszam do współpracy!

Ogłoszenia

23/10/2016
Wielkopolskie/chodzieski

CHLEB ORKISZOWY

Produkt żywności funkcjonalnej na naturalnym zakwasie orkiszowym.
Pieczony z mąk orkiszowych certyfikowanych, uznawanych za prozdrowotne. Nie traci właściwości odżywczych nawet po kilkunastu dniach. Czerstwy- doskonały jako dodatek do zup i sosów.

1. Zwykły

Skład: mąka orkiszowa 2000 i 650, zakwas orkiszowy na wodzie źródlanej, olej kokosowy, mak, płatki i otręby orkiszowe, hyzop, miód odszumowany, sól himalajska
Waga: 0,6kg- cena: 15,75 zł (brutto)
Waga: 1,3kg- cena: 31,50zł (brutto)

2. Z ziołami

Skład: mąka orkiszowa 2000 i 650, zakwas orkiszowy na wodzie źródlanej, olej kokosowy, mak, płatki i otręby orkiszowe, hyzop, miód odszumowany, czarnuszka, bertram, galgant, hyzop, pestki dyni lub słonecznika, sól himalajska
Waga: 0,6kg- cena: 21zł (brutto)
Waga: 1,3kg- cena: 42zł (brutto)

3. Z kurkumą

Skład: mąka orkiszowa 2000 i 650, zakwas orkiszowy na wodzie źródlanej, kurkuma, mąka kasztanowa, lubczyk ogrodowy, miód odszumowany, olej kokosowy, pestki dyni/słonecznika, otręby orkiszowe, sól himalajska, mak
Waga: 0,6kg- cena: 21zł (brutto)
Waga: 1,3kg- cena: 42zł (brutto)

Przechowywać owinięty w lnianą tkaninę.

Producent:
Marek Borowiak ZUHP POLMAR, ul. Jeziorna 8, 64-800 Rataje
Tel. 501 776 728
www.facebook.com/orkiszowo

„Mój dziadek piekł chleb, potem ojciec, teraz piekę ja.”

Ostatnio dodane w okolicy

W kwietniu 2011 roku rozpoczęliśmy hodowlę kur zielononóżek. Wybraliśmy tę rasę kur ponieważ znoszą one jajka znakomite w smaku, zawierają do 30 % mniej cholesterolu od zwykłych jaj, jak również... Czytaj dalej »
w odległości: 17.46 km
Gospodarstwo rybackie w Stobnie oferuje świeże ryby karpie, pstrągi, jesiotry, tołpygi oraz sumy. Do dyspozycji gości, teren rekreacyjny, łowisko oraz smażalnia serwująca świeże, smażone i wędzone... Czytaj dalej »
w odległości: 23.48 km

Komentarze