Ośrodek Naturoterapii - Dom Zdrowia

Dodane przez:

, 19/09/2017

Ostatnia aktualizacja: 19/09/2017

Adres:
Myśliwska 18
Błażowa, Podkarpackie 36-030
Polska
Telefon: 577909888
Ocena: 
Brak głosów
Dostarczamy: 
odbiór osobisty
Javascript is required to view this map.

Opis

Nowo otwarty dom wczasowy Ośrodek Naturoterapii DOM ZDROWIA w Błażowej koło Rzeszowa zaprasza wszystkich chętnych na wczasy zdrowotne z dietą warzywno-owocową lub makrobiotyczną.

Dom Zdrowia – pierwszy taki ośrodek w Polsce. Naturalne produkty i zdrowe odżywianie – to nas wyróżnia.

W Domu Zdrowia w regionie sąsiadującym od południa z Rzeszowem, który potocznie nazywanym jest Doliną Strugu, łączymy troskę o zdrowie z odkrywaniem uroków Podkarpacia. Oprócz zdrowych posiłków , noclegów w nowym budynku i rodzinnej atmosfery oferujemy edukację prozdrowotną z dietetykiem, zajęcia z fizykoterapeutą , wyjazdy na basen , spotkania w formie warsztatów z pszczelarzem , wytwórcami kozich serów, olejów tłoczonych na zimno, soków z traw, swojskiego chleba i suszonych owoców . Dom Zdrowia to pierwszy ośrodek, który na tak dużą skalę aktywizuje zawodowo osoby niepełnosprawne - które stanowią 16 z 22 zatrudnionych tu osób. Odwiedzamy ciekawe miejsca np. pobliskie rezerwaty przyrody, piekarnię, muzeum kultury materialnej wsi, solankową kaskadę, muzeum strachów polnych. Bierzemy udział w pokazie pieczenia tradycyjnych proziaków , w wykonaniu pań w strojach ludowych. Wokół ośrodka jest 3 sanktuaria maryjne, które zwiedzamy. Błażowa to idealne miejsce na wypad do kolejnych podkarpackich atrakcji: stąd jest 10 km do Dynowa, gdzie można udać się w 2,5 godzinną podróż kolejką wąskotorową do Przeworska. W pół godziny dojedziemy z Domu Zdrowia do zamku w Łańcucie czy Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej. W pobliskiej Medyni Głogowskiej można wziąć udział w warsztatach garncarskich i lepienia z gliny. Pół godziny od Błażowej jest słynny zamek w Dubiecku, gdzie urodził się poeta Ignacy Krasicki. Do Krasiczyna zaś dojedziemy w 40 minut. W Bieszczady za godzinkę.

W Domu Zdrowia jest do dyspozycji wczasowiczów dietetyk i fizykoterapeuta , który zaczyna dzień z turystami od porannej gimnastyki i picia wyciskanych soków. Po śniadaniu idziemy z fizykoterapeutą na spacer kijkami nordic walking lub jedziemy rowerami, które czekają za darmo w ośrodku. 700 m od ośrodka jest do dyspozycji wczasowiczów darmowa duża sala gimnastyczna z siłownią i odpowiednim sprzętem . Na wczasowiczów czekają też różne niespodzianki np. wieczór z muzykiem -wodzirejem , spotkanie z rzeźbiarzem czy z kapelą ludową. Managerem ośrodka jest znany w Polsce obrońca życia Jacek Kotula, który nieustannie towarzyszy turystom i dba, aby goście byli zadowoleni i wszystko było zapięte na ostatni guzik. W deszczowe wieczory emitowane są wartościowe filmy i można też wypocząć czytając ciekawe książki będące do dyspozycji w ośrodku.

Więcej informacji pod numerem telefonu : 577 909 888 lub na stronie internetowej : www.domzdrowia.org

Ostatnio dodane w okolicy

Piekarnia oferuje pieczywo ekologiczne i tradycyjne. Zakład poleca: ekologiczny chleb orkiszowy na zakwasie, ciastka domowe orkiszowe ręcznie wyrabiane, ekologiczne ciastka orkiszowe kruche. Więcej... Czytaj dalej »
w odległości: 8.62 km
Gospodarstwo ekologiczne oferuje własne kozie mleko oraz własne wyroby z mleka koziego: twarożki, bundz, bryndzę, ser dojrzewający, serniki z koziego twarogu. Więcej informacji ze strony www... Czytaj dalej »
w odległości: 9.87 km

Komentarze