Pasieka "CZERLONKA"

Dodane przez:

, 8/10/2011

Ostatnia aktualizacja: 8/10/2011

Adres:
Warszawska 61
Hajnówka, Podlaskie 17-200
Polska
Telefon: 85 683 43 36
Ocena: 
Brak głosów
Dostarczamy: 
odbiór osobisty
wysyłka na żądanie
Javascript is required to view this map.

Opis

W ofercie miód "LIPIEC BIAŁOWIESKI" wpisany na Listę Produktów Regionalnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Więcej informacji ze strony www pasieki:

"O pasiece

Pasieka "CZERLONKA" położona jest w Puszczy Białowieskiej. Tereny leśne obfitują w pożytki malinowe, lipowe i spadziowe. Pszczoły zasięgiem swego lotu korzystają z czystych ekologicznie pożytków bez zanieczyszczeń chemicznych i fizycznych.

Jako jedna z nielicznych pasiek pozyskuję "LIPIEC BIAŁOWIESKI", niepowtarzalny miód nektarowy lipowy, miód spadziowy ze spadzi iglastej oraz miód spadziowy ze spadzi liściastej.

"LIPIEC BIAŁOWIESKI" został wpisany na Listę Produktów Regionalnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Miód nektarowy lipowy charakteryzuje się bardzo jasną barwą, poprzez nieco ciemniejszą aż do bursztynowej z zielonkawym odcieniem - w zależności od domieszki spadzi, która występuje w okresie kwitnięcia lipy.

Krystalizacja miodu przebiega w temperaturze 20˚C. przez kilka tygodni i ma postać drobnoziarnistą. Miód ma bardzo wyrazisty aromat podobny do zapachu kwiatów lipy. Jego smak jest słodki z gorzkawym posmakiem.

Miód spadziowy ze spadzi iglastej ma ciemną, brązową barwę z zielonkawym odcieniem. Charakteryzuje go długi okres krystalizacji (2-3 miesiące) oraz łagodny, mało słodki żywiczny smak.

Miód spadziowy ze spadzi liściastej różni się od spadzi iglastej nieco zmienioną barwą, jasnobeżową, herbacianą i korzennym zapachem.

Wszystkich odwiedzających Puszczę Białowieską i okolice zapraszam do zakupów w mojej pasiece."

KONTAKT
ul. Warszawska 61
17-200 Hajnówka
tel. 85 683 43 36
kom. 693 155 177, 602 739 349
Na prośbę klienta wysyłamy za pośrednictwem poczty polskiej.

Ostatnio dodane w okolicy

Serowarnia "Sery z Puszczy Białowieskiej" znajduje się w Hajnówce w woj. podlaskim na skraju jedynego lasu naturalnego w Europie! Puszcza Białowieska to szczególny obszar, który cechuje wyjątkowa... Czytaj dalej »
w odległości: 0.54 km
Pasieka w sąsiedztwie Puszczy Białowieskiej. Wiecej informacji ze strony www: "Pasieka Rodzinna Grycuk istnieje od 1972 roku. Prowadzimy ją wspólnie z żoną i synem Aleksym, który jednocześnie jest... Czytaj dalej »
w odległości: 1.16 km

Komentarze