Pasieka Rodzinna Grycuk

Dodane przez:

, 21/10/2011

Ostatnia aktualizacja: 21/10/2011

Adres:
Iglasta 9
Hajnówka, Podlaskie 17-200
Polska
Telefon: 85 873 26 78
Ocena: 
Brak głosów
Dostarczamy: 
odbiór osobisty
Javascript is required to view this map.

Opis

Pasieka w sąsiedztwie Puszczy Białowieskiej. Wiecej informacji ze strony www:

"Pasieka Rodzinna Grycuk istnieje od 1972 roku. Prowadzimy ją wspólnie z żoną i synem Aleksym, który jednocześnie jest absolwentem Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli (1992). Nasza pasieka liczy 100 pni pszczelich. Gospodarujemy w drewnianych ulach Dadanta z nadstawkami, niektóre z nich są podwójne. Wszystkie są ocieplane słomą. Jedna pasieka z ciężkimi ulami stacjonuje we wsi Szostakowo, kilka kilometrów od Hajnówki. Druga część pasieki wywożona jest do Puszczy Białowieskiej na bogate pożytki leśne. Baza pożytkowa w miejscu stacjonowania pasiek jest bardzo zróżnicowana. Wiosenne pożytki z wierzby, klonów, mniszka, rzepaku dają znaczną część ogólnych zbiorów miodu. Na podlasiu praktycznie nie występuje akacja, więc na ten pożytek nie liczymy. Puszcza daje pszczołom olbrzymie zasoby nektaru i spadzi. Maliny, kruszyny i lipy zawsze gwarantują znaczne zbiory miodu. Na skraju puszczy uprawiana jest również gryka, a jeżeli rolnicy odrobinę zaniedbają plantacje zbóż to obficie zakwitają chabry.

Zapraszamy do naszej pasieki na przepyszne miody z Puszczy Białowieskiej oraz do odwiedzenia rezerwatu żubrów w Białowieży. Poznacie gościnność, przepiękne widoki i czyste powietrze, niespotykane w innych regionach naszego kraju."

Ostatnio dodane w okolicy

W ofercie miód "LIPIEC BIAŁOWIESKI" wpisany na Listę Produktów Regionalnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Więcej informacji ze strony www pasieki: "O pasiece Pasieka "... Czytaj dalej »
w odległości: 1.16 km
Serowarnia "Sery z Puszczy Białowieskiej" znajduje się w Hajnówce w woj. podlaskim na skraju jedynego lasu naturalnego w Europie! Puszcza Białowieska to szczególny obszar, który cechuje wyjątkowa... Czytaj dalej »
w odległości: 1.29 km

Komentarze