Pasieka Rostkowski

Dodane przez:

, 1/11/2011

Ostatnia aktualizacja: 1/11/2011

Adres:
Wrociszów Dolny 4
Zawidów, Dolnośląskie 59-970
Polska
Telefon: (75) 77 88 044
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 5 (1 głos)
Dostarczamy: 
odbiór osobisty
wysyłka na żądanie
Javascript is required to view this map.

Opis

Gospodarstwo pasieczne "Pasieka Rostkowski" oferuje miód pszczeli (różnego rodzaju), pyłek kwiatowy, propolis, kit pszczeli oraz inne produkty. Więcej ze strony www:

"Moje gospodarstwo pasieczne
Pasieka położona jest na uboczu wsi Wrociszów Dolny na Ziemi Łużyckiej (4km do Nysy Łużyckiej), 12km od Zgorzelca. Wokół pasieki brak intensywnie uczęszczanych dróg oraz obiektów przemysłowych. Przeciwnie, pasiekę otaczają sady, łąki, pastwiska, pola uprawne, nieużytki, lasy i zakrzewienia. Takie położenie wybitnie sprzyja pozyskiwaniu produktów pszczelich wysokiej jakości.
Początki pasieki sięgają roku 1985, kiedy to zakupiono pierwsze trzy ule. Następnie pasieka była stopniowo powiększana do stanu obecnego. Liczy obecnie 50 rodzin pszczelich żyjących w drewnianych ulach typu Dadant.

Moja przygoda z pszczelarstwem
Moje pszczelarzenie rozpoczęło się w 1985 roku, od opieki nad trzema rodzinami pszczelimi. Następne lata to zdobywanie wiedzy i doświadczenia przy prowadzeniu powiększającej się pasieki. Pomocna tu była zgromadzona pszczela biblioteka składająca się z ponad stu pozycji książkowych, kilkudziesięciu roczników "Pszczelarstwa", "Pszczelarza Polskiego", "Pasieki".

Poświadczeniem zdobytej wiedzy i umiejętności są zdobyte tytuły:
- wykwalifikowanego pszczelarza,
- mistrza pszczelarza.
Pasieka prowadzona jest pod nadzorem Inspekcji Weterynaryjnej. Pszczoły leczone są tylko pod nadzorem lekarza weterynarii w sposób uniemożliwiający skażenie produktów pszczelich lekami lub ich pozostałościami.

Sprzedaż wysyłkowa
Dla osób, które chciałyby kupić produkty pszczele w mojej pasiece i nie mogące tego zrobić w pasiece istnieje możliwość zakupów metodą wysyłkową.

Jak dojechać?
Dojazd od strony Zgorzelca, Zawidowa:
Jadąc drogą główną Zgorzelec - Zawidów skręcamy do Wrociszowa Dolnego zgodnie z drogowskazem. Jadąc prosto mijamy po prawej stronie kolonię Wrociszowa Dolnego, wjeżdżamy do wsi i nadal jadąc prosto obok kapliczki skręcamy w prawo. Dalej droga główna skręca w lewo do Wilki, my jedziemy prosto. Omijamy po prawej dom Nr.7, następnie dom Nr.6 i 5 wybierając na rozwidleniu dróg drogę w prawo i dojeżdżamy do budynku Nr.4.
Dojazd od strony Wilki:
Jadąc drogą od strony Wilki wjeżdżamy do wsi. Droga główna skręca w prawo, my skręcamy w lewo. Omijamy po prawej dom Nr.7, następnie dom Nr.6 i 5 wybierając na rozwidleniu dróg drogę w prawo i dojeżdżamy do budynku Nr.4."

Ostatnio dodane w okolicy

Świeże eko zioła z dostawą do domu, restauracji czy sklepu. Jesteśmy producentem ekologicznych certyfikowanych ziół w doniczkach. Zioła produkowane są w Polsce. Dzięki w pełni ekologicznemu... Czytaj dalej »
w odległości: 31.66 km
Zagroda Przy Szlaku Dragonów Pruskich - to małe gospodarstwo agroturystyczne, położone na uboczu wsi, wśród malowniczych łąk, lasów, wzgórz i strumieni Pogórza Izerskiego. Okoliczne lasy pełne... Czytaj dalej »
w odległości: 32.83 km

Komentarze