Piekarnia Pęzioł

Dodane przez:

, 5/10/2011

Ostatnia aktualizacja: 5/10/2011

Adres:
Jana Sawy 3
Lublin, Lubelskie 20-632
Polska
Telefon: 81 743 45 43
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 5 (3 głosy)
Dostarczamy: 
odbiór osobisty
Javascript is required to view this map.

Opis

Tradycyjne pieczywo wraz z szeroką gamą chlebów artystycznych oraz wyroby regionalne. Wiecej informacji ze strony www piekarni:

"Firma H. i T. Pęzioł wytwarza całą gamę pieczywa żytniego, pieczywa mieszanego (żytnio-pszennego i pszenno-żytniego), pieczywa pszennego (zwykłego, wyborowego, półcukierniczego). Pieczywo wytwarzane jest metodą tradycyjną z zastosowaniem podmłód oraz pełnego prowadzenia naturalnych zakwasów żytnich. Bardzo ważną pozycję produkowanego pieczywa w piekarni zajmują wyroby regionalne. Są to wyroby, które od pokoleń wytwarzano na Lubelszczyźnie w gospodarstwach domowych. Korzystając z tradycji rodzinnych w wytwarzaniu wyrobów regionalnych oraz z porad zaprzyjaźnionych gospodyń wiejskich (szczególnie Pani Kitowej Wandy z Goraja) wprowadzono do produkcji: pieróg z kaszy gryczanej – pełna nazwa – Pieróg Lubelski Gryczany, Pieróg Lubelski Jaglany, podpłomyki, kulebiaki z kapustą, placki z jabłkami, placki z burakami (buraczaże). Powyższe wyroby są w codziennej sprzedaży w sklepie firmowym przy piekarni oraz w kilku sklepach na terenie Lublina. Pierogi z kaszy zaczęły gościć na stołach weselnych w wielu restauracjach Lublina oraz domach weselnych Lublina i okolic. Ponadto pierogi z kaszy zdobyły wiele nagród, wyróżnień i nominacji na konkursach organizowanych w Lublinie i w województwie.

Firma oferuje również szeroką gamę chlebów okolicznościowych oraz wyrobów artystycznych:

•chleby weselne;
•chleby dożynkowe;
•pierogi artystyczne;
•koszyki plecione na pieczywo;
•tace trwałe na pieczywo."

KONTAKT
PIEKARNIA Halina i Tadeusz Pęzioł
20-632 Lublin, ul. Jana Sawy 3
tel./fax: 081 743 45 43

Ostatnio dodane w okolicy

Jesteśmy siecią sklepów oferującą zdrową, naturalną, ekologiczną, lokalną żywność bez polepszaczy, sztucznych barwników, konserwantów i innej chemii stosowanej w wysokoprzetworzonej żywności... Czytaj dalej »
w odległości: 2.07 km
Skarby Natury to Olejarnia (tłoczenie na zimno) www.skarbynatury.eu , Gościnne Gospodarstwo Ekologiczne, Izba Produktów Lokalnych Zielonego Pierścienia, Quest "Z zamiłowania do natury" http://www.... Czytaj dalej »
w odległości: 22.77 km

Komentarze