Plattówka - Ekologiczne gospodarstwo agroturystyczne

Dodane przez:

, 3/03/2015

Ostatnia aktualizacja: 3/03/2015

Adres:
Gierzwałd 45
Gierzwałd, Warmińsko-Mazurskie 14-107
Polska
Telefon: 89 647 20 82
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 4.8 (5 głosów)
Dostarczamy: 
odbiór osobisty
Javascript is required to view this map.

Opis

Plattówka na Mazurach to ekologiczne gospodarstwo agroturystyczne, położone nad własnym, prywatnym leśnym jeziorem, w malowniczej dolinie poza wsią. Jako pierwszy obiekt w kraju, uzyskaliśmy znak Zielone Płuca Polski.

Gospodarstwo zaprasza przez cały rok. Przygotowaliśmy dla Gości 5 pokojów z łazienkami i oddzielny, wygodny domek z kominkiem, w którym może przebywać do 9 osób. Oferujemy pobyty z wyżywieniem. Na stole codziennie obecne są warzywa, owoce i przetwory z naszych upraw. W nabiał, wędliny, jajka, kasze zaopatrujemy się u znanych nam gospodarzy i producentów.

Plattówka od 1999 roku utrzymuje certyfikat Ekogwarancja na produkcję roślinną. Jesteśmy też w sieci Dziedzictwa Kulinarnego "Warmia, Mazury, Powiśle", mamy na koncie wiele sukcesów w konkursach kulinarnych, m.in. na najlepszą potrawę regionalną w województwie (grudzień 2014).

Własne leśne jezioro, unikatowe położenie na kilkunastohektarowym terenie, otoczenie lasami i pagórkowatymi łąkami i polami stwarza fantastyczne możliwości aktywnego wypoczynku. Okolica zachęca do kąpieli, spacerów, jazdy na rowerze, nartach biegowych.

Zainteresowanym Gościom oferujemy dodatkowe atrakcje, np. kilkugodzinne i jednodniowe, bezpłatne spływy kajakowe najpiękniejszymi rzekami regionu, pokazy i warsztaty malowania na jedwabiu, ogniska z potrawami serwowanymi z kociołka myśliwskiego czy wieczory poetyckie. Właścicielką gospodarstwa jest mazurska poetka, Mariola Platte, znana z przebojów poezji śpiewanej (np. "Jedyne co mam").

Mazury Zachodnie w przeciwieństwie do Wielkich Jezior nie są tak zatłoczone, a równie atrakcyjne przez cały rok. Ze względu na położenie u stóp najwyższych w województwie wzniesień - Wzgórz Dylewskich, porównywanych przez niektórych do Bieszczad czy Beskidu Niskiego, każda pora roku dostarcza tu niezapomnianych wrażeń.

Agroturystyka Mazury: www.platte.pl

Domek na Mazurach: www.domeknamazurach.com.pl

Serdecznie zapraszamy!

Ostatnio dodane w okolicy

Lokalna cukiernia w centrum Olsztynka, oferująca jagodzianki słynne na całą Polskę. Czytaj dalej »
w odległości: 14.17 km
Nasze Agroturystyka znajduje się na terenie zabytkowego Pałacu w Mortęgach, niedaleko Lubawy. Dla gości mamy przygotowane na piętrze pałacu pięć pokoi z łazienkami, stylowy hol, w którym można... Czytaj dalej »
w odległości: 22.16 km

Komentarze