Plich - gospodarstwo rolne

Dodane przez:

, 21/05/2012

Ostatnia aktualizacja: 21/05/2012

Adres:
Dargosław
Brojce , Zachodniopomorskie 72-304
Polska
Telefon: 506091521
Ocena: 
Brak głosów
Dostarczamy: 
odbiór osobisty
Javascript is required to view this map.

Opis

Gospodarstwo oferuje jaja pochodzące od kur hodowanych metodami naturalnymi. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z ciekawej oferty agroturystycznej. Wyżywienie jest oparte na produktach pochodzących z własnego gospodarstwa. Niektóre produkty można kupić również bezpośrednio na miejscu. Więcej informacji ze strony www:

"O NAS
Idea naszego gospodarstwa zrodziła się około 20 lat temu, gdy u naszych dwojga małych dzieci ujawniły się poważne nietolerancje pokarmowe. Produkty, które były dozwolone przez lekarzy, musiały być "czyste chemicznie". Zaczęliśmy sami uprawiać warzywa na oborniku i chować kury na jajka. Jako pasze stosowaliśmy naturalne komponenty: zboże, parowane ziemniaki, marchew, mleko i serwatkę. W leczeniu kur zamiast antybiotyków używaliśmy różnorodne zioła. Ponieważ tak znaczne zaangażowanie uniemożliwiało podjęcie pracy zawodowej, zmuszeni byliśmy rozszerzyć gospodarstwo i zwiększyć skalę produkcji. Stado kur powiększyliśmy do 1.500 sztuk. Kury nadal żywione były w ten sam sposób oraz korzystały z wybiegu. Kontynuowanie takiego modelu gospodarstwa wymagało ogromnego samozaparcia. Nie warto jednak wspominać o ciężkiej pracy rolnika ani o spłatach zaciągniętych kredytów bankowych, które się śnią po nocach. Warto pisać o naszej idei, którą realizujemy w gospodarstwie. Staramy się wykorzystać swoją teoretyczną i praktyczną wiedzę (oboje jesteśmy absolwentami Akademii Rolniczej) oraz potencjał tkwiący w zwierzętach i roślinach. Zrezygnowaliśmy ze współczesnych "wynalazków" takich jak: antybiotyki, gotowe pasze pełnoporcjowe, nowoczesne technologie przemysłowe - klatki dla ptaków, ograniczamy chemię na polu (nawozy sztuczne, środki ochrony roślin).W naszym gospodarstwie najważniejszym źródłem utrzymania są kury nioski. Obecnie mamy dwa stada kur, razem 11 tysięcy sztuk. Wszystkie czynności związane z opieką nad zwierzętami odbiegają od typowego sposobu chowu i żywienia kur. Nasze ptaki utrzymywane są na ściółce oraz wybiegach. Współcześnie większość niosek w Polsce i na świecie chowana jest w bateriach. Są to klatki o bardzo małych wymiarach, co radykalnie ogranicza swobodę życia kur. A przecież ptaki mają w swojej naturze zakodowany naturalny instynkt wolności. Lubią podfruwać, bytować na większej przestrzeni, grzebać pazurkami w podłożu, znosić jaja w gniazdach, "pracować" dziobem w poszukiwaniu pożywienia. Znacznie bardziej odpowiada ich fizjologii całe ziarnko zbóż, rośliny, kamyczki itp., czyli to wszystko, co w przyrodzie jest dostępne. Kury w klatkach nie mają żadnego wyboru. Podaje się im paszę przemysłową, która jest zmiksowana, zawiera enzymy, często antybiotyki i inne dodatki chemiczne. Mając to wszystko na uwadze staramy się w sposób jak najbardziej naturalny chować nasze ptaki. Wymaga to większego nakładu pracy i jest droższe od chowu klatkowego. Pomimo to z pełnym przekonaniem realizujemy naszą ideę.

AGROTURYSTYKA
Od 2007 roku prowadzimy agroturystykę. Ma to na celu propagowanie naszego gospodarstwa, w którym staramy się wdrażać naszą filozofię życia wyrażającą się miedzy innymi w sposobie wytwarzania jaj zgodnym z naturą, ale czasami niestety wbrew twardej ekonomi.

Naszym gościom oferujemy nie tylko kontakt ze zwierzętami gospodarskimi, możliwość dokładnej obserwacji sposobu chowu kurek, ale i okazję uczestniczenia w przetwórstwie mleka. Mamy sześć niepowtarzalnych krówek, każda ma swoje nawyki i przyzwyczajenia oraz stadko kózek, dzięki czemu gościom możemy zaoferować pyszne świeże i kwaśne mleko, masło a także bogactwo różnorodnych serów i twarogów, które sami wytwarzamy. Dzięki świeżym ziołom z ogrodu nasze sery uzyskują wspaniałe aromaty. Menu naszej kuchni to przede wszystkim swojskie produkty: poza nabiałem warzywa z własnego ogrodu i domowe wędliny - hobby gospodarza Wojciecha.

Niektóre produkty można kupić również bezpośrednio z gospodarstwa.

Oferujemy także naukę jazdy konnej pod okiem instruktora. Nasi goście będą mogli jeździć konno (mamy dwie klaczki i jednego ogiera oraz źrebaczka, a niedługo naszym nowym nabytkiem stanie się kuc) po pobliskim lesie i czuć wolność i wiatr we włosach. Dla tych, co nie lubią takich atrakcji, bądź się nie odważą sami na taką eskapadę, przyjemne będzie leniuchowanie w pięknym ogrodzie, bądź spacery po okolicy.
Dodatkowym atutem jest bliskość morza.

OFERTA
Nasze jaja sprzedajemy w pudełkach owiniętych etykietą firmową. Jajka od kur utrzymywanych na ściółce są owinięte etykietą żółtą z czerwoną obwódką. Natomiast jaja od kur z wybiegu są owinięte etykietą żółtą z zieloną obwódką.

Na etykiecie widnieje:
- znak firmowy naszego gospodarstwa
- krótki opis sposobu utrzymywania kur oraz ich żywienia
- klasa wagowa jaj (L lub M)
- data zniesienia
- adres gospodarstwa i telefon
- adres strony internetowej
- kod kreskowy towaru .

KONTAKT
Prywatne Gospodarstwo Rolne Pilch
Dargosław
72-304 Brojce
Tel: 506091521"

Ostatnio dodane w okolicy

Jajka od kur z wolnego wybiegu. Kury żyją na terenie Gospodarstwa Ekologicznego Domacyno/Karwin. Żywią się zbożem produkowanym w gospodarstwie. Cena od 40 gr. szt. Zapraszamy do składania zamówień... Czytaj dalej »
w odległości: 24.76 km
Bravo to cukiernia i piekarnia ekologiczna. W ofercie bardzo bogaty wybór pieczywa ekologicznego i tradycyjnego. W roku 2010 uruchomiony został młyn ekologiczny, dział przetwórstwa zbóż ekologicznych... Czytaj dalej »
w odległości: 32.15 km

Komentarze