Pustelnia Złotego Lasu

Dodane przez:

, 6/11/2011

Ostatnia aktualizacja: 6/11/2011

Adres:
ul. Klasztorna 25
Rytwiany, Świętokrzyskie 26-236
Polska
Telefon: 15 864 77 95
Ocena: 
Brak głosów
Javascript is required to view this map.

Opis

Pustelnia Złotego Lasu oferuje hotel, możliwość wyciszenia oraz specjały klasztornej kuchni przygotowane z lokalnych i sezonowych produktów. Pustelnia należy do Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego. Przynależność do sieci gwarantuje turystom i konsumentom, że oferowane produkty i posiłki pochodzą z danego regionu i zostały przygotowane zgodnie z regionalną recepturą. Więcej z informatora sieci:

"Są takie miejsca na ziemi o których zapomniał czas.
Gdzie świat, ze swoją obsesją pędu nigdy nie dotarł.
Ukryte w głębokich Rytwiańskich lasach, gdzieś poza cywilizacją czeka na Państwa miejsce niezwykłe.

Pustelnia Złotego Lasu.

XVII - wieczny pokamedulski zespół klasztorny, jedyny w Polsce, otwarty i zachowany w pierwotnym kształcie.
Monaster położony jest w Środku lasu, 2 km od miejscowości Rytwiany. Usytuowany z dala od szlaków komunikacyjnych, wydaje się odcięty od świata. Zapomniany a jednak nie opuszczony. Wciąż można tu wyczuć cichą, milczącą obecność mnichów kamedułów, którzy zamieszkiwali to miejsce przez prawie 200 lat.

Bazując na kamedulskiej duchowości której podstawę stanowią: milczenie, modlitwa, samotność; w nawiązaniu do mniszej tradycji powstał SPeS (Salus Per Silentium - zdrowie przez ciszę). Z dala od świata można przekonać się, że kłopoty i troski dnia codziennego nie są czymś wielkim i nierozwiązywalnym. Choć na kilka dni pozostawić wszelkie złośliwości tego świata, odcinając się od nich i zamieszkując w głębi lasu.

Pozwól przez chwilę by czas płynął obok.

Do dyspozycji gości przygotowanych jest 20 pokoi, w skromne i surowe warunki cel zostały wkomponowane elementy współczesnego wyposażenia, tak aby można było wypoczywać wygodnie. Klasztorna kuchnia, wzbogacana domowymi smakołykami sprawia, że nasi goście mogą zakosztować specjałów, które trudno znaleźć w wykwintnych restauracjach. Przygotowujemy dania zgodnie ze zmieniającymi się porami roku: latem jagodzianki, chłodniki, natomiast jesienią i zimą zalewajkę, barszcz grzybowy. Produkty do naszych potraw dostarczają otaczające nas lasy i miejscowe gospodarstwa.

Otwarte:
Cały rok"

Ostatnio dodane w okolicy

Gospodarstwo ekologiczne i agroturystyczne położone u podnóża Gór Świętokrzyskich poleca wiele produktów ekologicznych z własnego gospodarstwa. Specjalizacja: orkisz i jego przetwory wykonywane w... Czytaj dalej »
w odległości: 15.79 km
Posiadam niewielkie gospodarstwo ekologiczne oraz pasiekę, również ekologiczną. Gospodarstwo jest właściwie dodatkiem do pasieki, stąd w ofercie np kasza gryczana. Miodu już w tym sezonie nie... Czytaj dalej »
w odległości: 18.74 km

Komentarze