Sad Danków - ekologiczne przetwory i gospodarstwo

Dodane przez:

, 11/11/2011

Ostatnia aktualizacja: 11/11/2011

Adres:
Danków Duży 54
Włoszczowa, Świętokrzyskie 29-100
Polska
Telefon: (41) 394 23 24, 608 510 238
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 1.7 (22 głosy)
Javascript is required to view this map.

Opis

Sad Danków to certyfikowana, ekologiczna przetwórnia owocowa i ekologiczne gospodarstwo sadownicze z tradycjami. W ofercie ekologiczne przetwory owocowe różnego rodzaju: dżemy, musy, konfitury, powidła w tym bez dodatku cukru i niskosłodzone. Więcej ze strony www:

O NAS
Nasza działalność opiera się przede wszystkim na produkcji i przetwórstwie owoców. Produkcją owoców zajmujemy się już od ponad 100 lat. Nasze gospodarstwo w Dankowie Dużym to przede wszystkim: zamiłowanie do ziemi, praca kilku pokoleń, tradycja, nowoczesność technologii. Dbamy o każdy szczegół przebiegu procesu produkcyjnego co pozwala nam stworzyć normy gwarantujące wysoką jakość naszych produktów. Kontrolę nad nasza przetwórnią sprawuje jednostka Certyfikując PNG sp. z o.o. w Zajączkowie nr Pl-EKO-02. Jakość naszych produktów potwierdza Certyfikat Ekologiczny.

GOSPODARSTWO
Gospodarstwo założone zostało w roku 1911 przez Romualda Wendę. Zaczynaliśmy od sadu jabłoniowego i zbóż. Dzisiaj areał upraw sadowniczych jest znacznie większy. Na dzień dzisiejszy w strukturze nasadzeń znajduje się około:
12 ha sadu jabłoniowego,
0,5 ha sadu gruszowego,
2 ha sadu wiśniowego,
5 ha sadu śliwowego,
16 ha pola porzeczki czarnej,
3 ha pola porzeczki czerwonej,
6 ha pola agrestu.
Nasze owoce doskonale nadają się do obrotu handlowego. Od 2011 roku nasze gospodarstwo posiada certyfikat ekologiczny. Nasza oferta handlowa dotyczy kilku dobrych handlowych odmian jabłek charakteryzujących się dobrym wybarwieniem, wysoką jędrnością miąższu, twardą skórką , a przede wszystkim wyjątkowymi walorami smakowymi. Dzięki nie stosowaniu w uprawach środków chemicznych nasze produkty wyróżniają się wyjątkowymi walorami smakowymi.

PRZETWÓRNIA
Przetwórnia owoców Sad Danków powstała w 2010 roku. Większość produktów posiada certyfikat rolnictwa ekologicznego. Nasze przetwory to przede wszystkim wyjątkowy smak i samo zdrowie. Zgodnie z wymaganiami ekologicznego systemu produkcji nasze przetwory nie zawierają sztucznych barwników, środków zapachowych, smakowych czy konserwujących. Zamiast tego proponujemy naszym klientom każdy słoik dżemu zawierający aż 70% świeżych, zdrowych ekologicznych owoców w większości pochodzących z własnych upraw."

OFERTA
Przetwory bez dodatku cukru: ekologiczne dżemy - truskawkowy, z czarnych porzeczek, wiśniowy, morelowy, malinowy oraz ekologiczne musy: jabłkowo-gruszkowy, jabłkowo- malinowy, jabłkowo-porzeczkowy
Przetwory niskosłodzone: ekologiczne dżemy - truskawkowy, z czarnych porzeczek, wiśniowy, dżem rabarbarowy oraz powidła śliwkowe
Przetwory wysokosłodzone: ekologiczne konfitury - wiśniowa, morelowa, porzeczkowa

Ostatnio dodane w okolicy

Kochani sprzedam wam prawdziwy chleb jak u naszej babci żytni,żytni cebulkowy,czostkowy ,cebulkowy razowy i razowy z ziarnami chleb posada certyfikat ministerstwa rolinicta ser opalany na słomie... Czytaj dalej »
w odległości: 11.16 km
Jesteśmy firmą działającą w branży młynarskiej od wielu lat. Specjalizujemy się w produkcji wysokiej jakości mąk pszennych (550 oraz 750), żytnich, a także otrąb i mąk specjalnych. Nasze produkty... Czytaj dalej »
w odległości: 22.42 km

Komentarze