Sady Celmerów

Dodane przez:

, 16/02/2016

Ostatnia aktualizacja: 16/02/2016

Adres:
Obornicka 18
Trzebnica, Dolnośląskie 55-100
Polska
Telefon: 667599922
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 4.8 (6 głosów)
Dostarczamy: 
odbiór osobisty
dowóz w promieniu
Promień dostarczania: 
30
Javascript is required to view this map.

Opis

Nasze gospodarstwo ma kilkudziesięcioletnią tradycje, którą kontynuuje już trzecie pokolenie sadowników. Pod koniec lat sześćdziesiątych Zdzisław Teodor Celmer założył jedno z pierwszych prywatnych gospodarstw sadowniczych w Trzebnicy wraz z bazą oraz chłodnią do przechowywania Owoców.

Przywiązujemy ogromną wagę do zachowania równowagi środowiskowej na terenie naszych sadów. Wśród drzew gniazdują ptaki, owady pożyteczne - dobroczynki - chronią drzewostany przed przędziorkiem złoczyńcą. Pszczoły z naszej pasieki dbają o odpowiednie zapylanie kwiatów jabłoni.

W naszych sadach ochrona chemiczna stosowana jest z umiarem. Od wielu lat bierzemy udział w programie Integrowanej Produkcji. Każdego roku przyznawany jest nam certyfikat Integrowanej Produkcji, który gwarantuje, że nasze jabłka są regularnie badane na obecność pozostałości środków ochrony roślin. Jabłka są więc smaczne i zdrowe!

Powierzchnia naszego gospodarstwa to 11 ha. Uprawiamy wyłącznie jabłonie. Obecnie posiadamy 13 odmian jabłek: Golden Delicious, Rubin, Szampion, Cortland, Rubinola, Topaz, Jonagold, Melerose, Rubinstar, Gloster, Ariwa, Elstar, Idared.

Sady położone są w malowniczym zakątku Dolnego Śląska na Wzgórzach Trzebnickich, w jednym z najcieplejszych rejonów Polski. Do produkcji soku wykorzystywane są specjalnie dobrane odmiany, które dzięki odpowiedniej technologii tłoczenia gwarantują najwyższą jakość soku, który wyróżnia się wyśmienitym smakiem. Soki są w 100% naturalne, mętne, nie zawierają cukru, konserwantów, barwników. Aby zachowywały trwałość wykorzystywana jest łagodna pasteryzacja, dzięki której sok zachowuje wszystkie cenne substancje zawarte w owocach.

Soki produkujemy w opakowaniach Bag-in-Box (woreczek w pudełku) 5l oraz 3l, a także w butelkach 0,75 l.
Obecnie dostępne mamy smaki:
- jabłkowy,
- jabłkowo-porzeczkowy,
- jabłkowo-aroniowy,
- jabłkowo-wiśniowy,
- jabłkowo-marchwiowy,
- jabłkowo-gruszkowy,
- jabłkowo-buraczkowy,
- jabłkowo-brzoskwiniowy,

W przyszłości chcielibyśmy poszerzyć naszą działalność o produkcję suszu owocowego (chipsów jabłkowych) oraz cydru.

Ostatnio dodane w okolicy

Jesteśmy firmą z ponad 25-letnią tradycją. Zajmujemy się produkcją owoców takich jak jabłka, gruszki, śliwki, czereśnie, wiśnie, aronia, brzoskwinie, porzeczki. Około 50 ha zajmuje produkcja... Czytaj dalej »
w odległości: 0.45 km
Gospodarstwo agroturystyczne oferujące możliwość połowu ryb w stawach. Okolica obfituje w dobra natury takie jak: jagody, grzyby, maliny, jeżyny. Więcej informacji ze strony www gospodarstwa: "... Czytaj dalej »
w odległości: 14.44 km

Komentarze