Sątyrz - gospodarstwo ekologiczne

Dodane przez:

, 18/10/2011

Ostatnia aktualizacja: 18/10/2011

Adres:
Sątyrz Pierwszy 6
Chociwel, Zachodniopomorskie 73-120
Polska
Telefon: 501 496 097
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 3.6 (36 głosów)
Dostarczamy: 
odbiór osobisty
Javascript is required to view this map.

Opis

Gospodarstwo ekologiczne posiadające certyfikat rolnictwa ekologicznego. Bogata oferta warzyw, mięsa, drobiu oraz przetworów. Więcej informacji ze strony www gospodarstwa:

"Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego ekologicznego gospodarstwa rolnego. Znajduje się ono w Sątyrzu Pierwszym. Małej i niezwykle malowniczej wsi nieodległej Ińsko w gminie Chociwel, pow. stargardzki w woj. zachodniopomorskim. Miejscowości położonej pośród malowniczych wzgórz, jezior i lasów.

Oboje jesteśmy absolwentami Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Od 2004 roku prowadzimy rolnicze gospodarstwo ekologiczne. Zajmujemy się w nim uprawą zbóż i warzyw. Posiadamy bydło mięsne, owcę wrzosówkę, króliki oraz drób. Prowadzimy także hodowlę strusi afrykańskich oraz świń rasy wietnamskiej. Jako rolnicy ekologiczni bardzo dużą wagę przykładamy do tego by nasze zwierzęta gospodarskie miały zapewnione odpowiednie warunki bytowe.

Wybudowaliśmy piec chlebowy. W nim pieczemy nasz chleb przygotowany z najwyższej jakości mąk. Posiadamy także wędzarnię. Dużą popularnością cieszy się nasze ciasto z cukinii i dyni. Nasze gospodarstwo zajmuje powierzchnię 297 ha. W całości jest ono rozlokowane na terenie Ińskiego Parku Krajobrazowego nieopadal Ińska i Chociwla. Od 2006 roku gospodarstwo posiada certyfikat rolnictwa ekologicznego.

Od trzech lat w naszym gospodarstwie odbywają się Drzwi Otwarte. Są to spotkania producentów żywności ekologicznej skupionych w Zachodniopomorskim Oddziale Stowarzyszenia Ekoland z odbiorcami naszych produktów. Chcemy bowiem, by każdy mógł przekonać się osobiście jak wygląda produkcja ekologiczna i czym się ona różni od rolnictwa konwencjonalnego. Nasze gospodarstwo odwiedzają także szkolne wycieczki. Dzieci bacznie obserwują jak wygląda codzienna praca w gospodarstwie rolnym. Mogą się one „zaprzyjaźnić” z naszymi zwierzętami. Każde spotkanie kończy się pieczeniem kiełbasek nad ogniskiem lub konsumpcją jajecznicy ze strusich jaj.

OFERTA
W Gospodarstwie Ekologicznym Sątyrz dokładamy wszelkich starań by nasze produkty znajdowały się wciąż na najwyższym poziomie. Produkty te można nabyć tylko i wyłącznie u nas, bezpośrednio w gospodarstwie.

Naszym produktem wiodącym jest „Ogórek Kołobrzeski”. Jest on zakiszany w solance pochodzącej ze źródła w Kołobrzegu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą szczegółowa ofertą handlową. Znajduje się ona w zakładce – Sklep (na stronie internetowej gospodarstwa).

W naszej ofercie znajdą Państwo:
•warzywa - ogórki, pomidory, sałaty, rzodkiewki, cukinia.
•mięso - wołowina, wieprzowina, z królika, jagnięcina
•przetwory mięsne - boczek, kiełbasy, szynki, wędzonka,
•drób - strusie afrykańskie, kury, kaczki, indyki, gęsi,
•jaja,
•dynia Bambino i Hokkaido,
•przetwory warzywne i owocowe."

Ostatnio dodane w okolicy

Gościniec położony jest w malowniczej okolicy, niedaleko jeziora Marianowskiego. Wyżywienie w oparciu o kuchnie tradycyjną. W ofercie własne wędliny, domowe piwa, wina oraz nalewki. Na miejscu... Czytaj dalej »
w odległości: 16.10 km
Gospodarstwo specjalizujące się w ekologicznej uprawie warzyw. W ofercie świeże warzywa i owoce, własne przetwory BIO oraz suszone warzywa i owoce. Więcej ze strony www: "Gospodarstwo Ekologiczne... Czytaj dalej »
w odległości: 30.42 km

Komentarze