Stawy i gospodarstwo ogrodnicze w Żmiącej

Dodane przez:

, 31/10/2011

Ostatnia aktualizacja: 31/10/2011

Adres:
Żmiąca 41
Ujanowice, Małopolskie 34-603
Polska
Telefon: (018) 333-40-74, 507-154-041
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 3 (6 głosów)
Javascript is required to view this map.

Opis

Gospodarstwo ogrodnicze z szeroką ofertą: zakupu pstrąga (świeżego, smażonego i wędzonego), możliwością wędkowania, zakupu owoców i soku tłoczonego na terenie gospodarstwa (niepasteryzowanego, bez konserwantów, przeciwutleniaczy, barwników, substancji słodzących), chleba własnej produkcji, obsługą imprez i wycieczek. Więcej ze strony www:

"Stawy rybne
Położenie stawów w cichej dolince, z dala od aglomeracji pozwala na oderwanie się od codzienności i aktywny wypoczynek. W stawach rybnych hodowany jest pstrąg tęczowy, pstrąg źródlany oraz jesiotr. Krystalicznie czysta woda z pobliskiego potoku, wypływającego z zbocza góry Jaworz (918 m. n. p. m.) zdecydowanie wpływa na smak naszego pstrąga. Na terenie stawów można również podziwiać rzezby wykonane przez Jakuba Puchala, które odzwierciedlają ludowy charakter tych terenów.

Kuchnia i jadło
Obok możliwości zakupienia świeżego pstrąga, można u nas dobrze zjeść i miło spędzić czas. Nasza kuchnia oferuje pstrąga smażonego i grilowanego, z własnej produkcji chlebem wiejskim i surówką. W pierwszy i trzeci weekend każdego miesiąca w ofercie znajdują się również wędzone pstrągi i jesiotry. Istnieje możliwość organizowania u nas imprez okolicznościowych i obsługa wycieczek autokarowych. W razie niepogody przyjęcia takie przenoszone są do wyremontowanej stodoły.

Owoce
Na powierzchni 10ha produkujemy jabłka, gruszki, śliwy, wiśnie. Owoce przechowywane w chłodniach z kontrolowaną atmosferą zachowują najwyższą jakość, dzięki czemu sprzedawane są przez cały rok. Na powierzchni 3 ha uprawiamy 4 odmiany jabłek: šampion, Jonagored, Eliza, Jonica. Grusze zajmują 2,5 ha, przeważająca ich część to odmiana Konferencja. Nasze gospodarstwo jest jednym z producentów owoców suszonych między innymi śliwki sechlońskiej, która dzięki staraniom Stowarzyszenia Producentów Owoców i Warzyw w Ujanowicach ma sznsę uzyskać certyfikat produktu regionalnego. Ponadto odwiedzając NAS mają Państwo okazję skosztować soku tłoczonego na terenie naszego gospodarstwa. Sok ten jest niepasteryzowany, bez konserwanów, przeciwutleniaczy, barwników, substancji słodzących.
Oferujemy również możliwość przetłoczenia własnych owoców."

Ostatnio dodane w okolicy

Warzywny_hektarek to nasze mikro-gospodarstwo, na którym sezonowo uprawiamy warzywa. Uprawy wykonujemy metodą bio-intensywną, na biologicznie aktywnej glebie zasilanej mączkami skalnymi oraz... Czytaj dalej »
w odległości: 12.13 km
Kamionna Przetwórstwo Owocowo-Warzywne Grzegorz Mucha Jesteśmy producentem certyfikowanej żywności ekologicznej. Soki owocowe, syropy owocowe, kompoty to nasza specjalność. Wszystkie produkty... Czytaj dalej »
w odległości: 13.52 km

Komentarze