Targowisko przy Halach Banacha

Dodane przez:

, 2/08/2011

Ostatnia aktualizacja: 15/09/2011

Adres:
Grójecka 95
Warszawa, Mazowieckie 02-101
Polska
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 4.4 (5 głosów)
Javascript is required to view this map.

Opis

Świeże, sezonowe owoce i warzywa, które przywożą okoliczni rolnicy. Oprócz tego pieczywo, nabiał, jajka, miody i wędliny bezpośrednio od producentów.

Targowisko to wielobranżowy bazar, na którym oprócz produktów rolnych handluje się tekstyliami, a w mniejszym stopniu także drobną elektroniką, artykułami mechanicznymi, książkami, starzyzną itp. Są również punkty usługowe (np. fryzjerski), kiosk, kantor wymiany walut, karczma itp. Na obrzeżach bazaru funkcjonuje również handel nieoficjalny.

Więcej co dobrego można znaleźć na targowisku w artykule z 28/07/2011 o wyższości bazarków nad supermarketami: http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,96856,9986576,Bazarki.html

Obecnie część tekstylna zajmuje głównie północną część targowiska, a część spożywcza południową. Targowisko ma długą historię, istnieje od 1917 roku. Wtedy handlowano głównie produktami rolnymi – warzywami i owocami, stąd bazar zwano "Zieleniakiem".

Ostatnio dodane w okolicy

Dostarczamy ultra-świeże, organiczne produkty lokalnych gospodarstw rolnych. Food Connect Mazowsze to sposób na zakupy: nowy dla Twojej kuchni, zdrowy dla rodziny i sprawiedliwy dla rolników. Ty... Czytaj dalej »
w odległości: 0.90 km
Zapewniamy DOWÓZ NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI WODY prosto do domu lub firmy w dogodnych godzinach. Pełen komfort i wygoda - z nami zaoszczędzisz czas i pieniądze, bez wychodzenia z domu! Oferujemy wodę w... Czytaj dalej »
w odległości: 1.90 km

Komentarze