TeSO - tłocznia soków owocowych

Dodane przez:

, 9/10/2011

Ostatnia aktualizacja: 9/10/2011

Adres:
Kol. Kokanin 10
Żelazków, Wielkopolskie 62-817
Polska
Telefon: 605 850 220
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 5 (1 głos)
Dostarczamy: 
odbiór osobisty
wysyłka na żądanie
sklep internetowy
Javascript is required to view this map.

Opis

Wyciskarnia soków owocowych z bogatymi tradycjami - soki rekomendowane przez SlowFood Polska. Więcej ze strony www:

"Tradycja wyciskania soków w naszej rodzinie sięga końca XIX wieku. Już wtedy nasi przodkowie wyciskali sok domową metodą, ale na mniejszą skalę.

Naszą firmę założyliśmy na początku lat 90-tych, kiedy przejęliśmy się hasłem ówczesnego prezydenta: "Bierzcie sprawy w swoje ręce" i wzięliśmy... Na początku skupowaliśmy jabłka od okolicznych plantatorów i robiliśmy z nich tzw. moszcz czyli półprodukt do produkcji soków, koncentratów i win.

Kiedy zorientowaliśmy się, jak wysokowartościowy sok wyjeżdża od nas, zdecydowaliśmy się przerabiać go na miejscu. Kupiliśmy potrzebny sprzęt i urządzenia do butelkowania. Taki naturalny sok jabłkowy, nie rozcieńczony, nie klarowany, bez dodatku wody i cukru, bez żadnych konserwantów zaczęliśmy rozlewać w butelki, pasteryzować i rozwozić po domach.

Soki w butelkach sprzedajemy od 20 lat. Dziś nasza tłocznia jest w pełni zmechanizowana i produkujemy 13 różnych smaków Domowych Soków i Nektarów. Produkcja odbywa się na niedużą skalę, gdyż metoda tłoczenia i wyciskania przez naturalne wiklinowe przekładki – jest dość kosztowna i czasochłonna. Nasze Soki i Nektary są naprawdę Domowe – wyciskane ze świeżych owoców, tylko w okresie zbiorów i pasteryzowane w butelkach. Zawierają wszystkie składniki świeżych owoców.

Dzięki temu zostały one już wielokrotnie docenione przez specjalistów od zdrowego żywienia. Znalazły się także na Krajowej Liście Produktów Tradycyjnych jako Domowe Soki tłoczone na zimno ze świeżych owoców ziemi kaliskiej."

Ostatnio dodane w okolicy

Gospodarstwo ogrodnicze oferujące świeże warzywa z pod osłon foliowych(ogórki) itp. Produkujemy warzywa z najwyższą starannością aby wydobyć prawdziwy smak przypominający się z młodości. Zamówienia... Czytaj dalej »
w odległości: 3.58 km
Tradycje myśliwskie w naszej rodzinie spowodowały, że od najmłodszych lat mieliśmy styczność z mięsem dzikim. Z upływem lat, mięso z leśnych zwierząt zaczęło znikać ze stołów. Zastanawialiśmy się co... Czytaj dalej »
w odległości: 6.36 km

Komentarze