U Zielarza - gospodarstwo ekoturystyczne

Dodane przez:

, 12/11/2011

Ostatnia aktualizacja: 12/11/2011

Adres:
Orzechówka 16
Bodzentyn, Świętokrzyskie 26-010
Polska
Telefon: (41) 312 00 18, 603 427 282
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 4.1 (65 głosów)
Javascript is required to view this map.

Opis

Rodzinne gospodarstwo ekoturystyczne oferujące kuchnię regionalną i lwowską na bazie produktów z własnego gospodarstwa ekologicznego. Gospodarze są producentami regionalnego produktu "ćmagi świętokrzyskiej" - ziołowego alkoholu na bazie wina gronowego. Gospodarstwo należy do Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego. Liczne atrakcje turystyczne. Więcej ze strony www:

"Nazywam się Adolf Kudliński wraz z żoną Zofią posiadamy gospodarstwo agroturystyczne w Orzechówce. Oddajemy Państwu do dyspozycji pokoje 2, 3 i 4 osobowe w dwóch domach. Na miejscu można wykupić całodzienne wyżywienie. Podawane są specjały kuchni świętokrzyskiej, lwowskiej i włoskiej, produkty pochodzą z własnego ekologicznego gospodarstwa. Posiłki serwowane są w przytulnej jadalni.Położenie gospodarstwa gwarantuje wypoczynek w ciszy i spokoju w otoczeniu zieleni i sadu z wieloma gatunkami drzew owocowych.

Nasze Atrakcje :
łowienie ryb(własny staw)
zielarstwo
jazda konna
korzystanie z owoców i warzyw
wycieczki krajoznawcze
mini muzeum siekier
Goście o słabym zdrowiu mogą podbudować kondycję psychiczną i fizyczną w leczniczej piramidzie zbudowanej dokładnie na wzór egipskich pierwowzorów.
Dla osób o silnych nerwach proponujemy przechadzkę po rozżarzonych węglach.

W gospodarstwie produkujemy eliksir ziołowy "ćmagę świętokrzyską". Produkt jest produkowany w rodzinie od 1830 roku - na międzynarodowych targach Polagra - produkt zajął II miejsce wśród produktów regionalnych.
Oprócz produkcji ćmagi świetokrzyskiej wytwarzamy ser z mleka krowiego i koziego o nazwie "Batiar Lwowski". To nazwa dziwna lecz w pełni uzasadniona,poniewaz receptura "syra" pochodzi ze Lwowa, a datowan jest - 1899 rok. Maria Kesnerówna pra pra babka Zofii Kudlińskiej z domu Kaparnik, juz ona wypróbowała tę recepture i przez lata ją udoskonalała. Receptura "syra" jest tajemnicą rodziny.

Dodatkową atrakcją gospodarstwa jest wędzarnia,w której wędzimy pyszne kiełbasy i szynki. Oczywiście ekologiczne.

Niebywałą atrakcją gospodarstwa jest kolekcja dawnych sprzętów domowych i rolniczych. Goście o słabym zdrowiu mogą podbudować kondycję psychiczną i fizyczną w leczniczej piramidzie zbudowanej dokładnie na wzór egipskich pierwowzorów.
Dla osób o silnych nerwach proponujemy przechadzkę po rozżarzonych węglach.

Aktualne ceny (sezon 2011-2012) przedstawiają się następująco :
1 osobodzień to 70zł z wyżywieniem (2 posilki dziennie w postaci stołu szwedzkiego na śniadanie oraz obiadokolacja z posiłkiem ciepłym i deserem). Przy pobycie rodzinnym powyżej 14 dni możliwa negocjacja ceny- prosimy o kontakt. W miare wolnych miejsc możliwe jest zakwaterowanie bez wyżywienia prosimy o kontakt."

Ostatnio dodane w okolicy

Gospodarstwo oprócz bogatej oferty agroturystycznej proponuje kuchnię regionalną w oparciu o produkty z własnego gospodarstwa ekologicznego i sąsiednich gospodarstw. Pytlówka należy do Europejskiej... Czytaj dalej »
w odległości: 10.89 km
Gospodarstwo agroturystyczne zajmuje się uprawą borówki amerykańskiej oraz hodowla owiec rasy Świniarka. W ofercie jest wyżywienie w oparciu o własne produkty. Dodatkowo na miejscu można kupić mleko... Czytaj dalej »
w odległości: 15.14 km

Komentarze