"Wędzarnia Tradycyjna" ryb

Dodane przez:

, 29/10/2011

Ostatnia aktualizacja: 29/10/2011

Adres:
ul. Farbiarska 7
Mosina k/Poznania, Wielkopolskie 62-050
Polska
Telefon: 601-493-888
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 3.3 (4 głosy)
Javascript is required to view this map.

Opis

Wędzarnia ryb wg tradycyjnych metod i staropolskich receptur. Więcej ze strony www:

"O WĘDZARNI...
Naszą specjalnością są ryby wędzone w tradycyjnych murowanych wędzarniach w dymie z drewna dębowego. Przygotowywane są według staropolskiej receptury z użyciem wyłącznie naturalnych przypraw. Idea tradycyjnego wędzenia ryb zrodziła się na Kujawach, gdzie w otoczeniu najczystszych jezior i rzek, wiele lat temu powstały nasze pierwsze wędzarnie.

Właśnie tam zdobywaliśmy nasze doświadczenie i uznanie naszych klientów. Przez te wszystkie lata największy nacisk kładliśmy na świeżość produktów, najwyższą jakość i pewne źródło pochodzenia ryb. Większość naszych ryb sprzedajemy bezpośrednio po wyjęciu z wędzarni a ich smak i zapach sprawia że warto do nas wracać...

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą restauracje, sklepy, firmy cateringowe, oraz wszystkich smakoszy którzy cenią tradycyjną, zdrową żywność. Nasze wędzarnie są pod stałym nadzorem Inspekcji Weterynaryjnej, jak również mają wdrożony system HACCP, co gwarantuje najwyższą jakość produktów.

PRODUKTY...
- Pstrąg Tęczowy - Bardzo smaczne, białe, delikatne mięso, niska zawartość tłuszczu, bogate w białko, średnia ościstość. Wędzona w całości, dymem gorącym z dodatkiem jałowca.

- Pstrąg Łososiowy - Ryba zbliżona do pstrąga tęczowego, lecz jej mięso ma barwę różową, jest delikatniejsze, bardziej soczyste. Wędzona w całości, dymem gorącym z dodatkiem jałowca.

- Węgorz - Bardzo ceniona wędzona ryba ze względu na swój niepowtarzalny smak. Praktycznie bez ości, mieso tłuste. Ze względu na stosowane przez nas długie wędzenie jego mięso jest miękkie, delikatne mocno przesiąknięte aromatem dymu. Prawdziwy rarytas...

- Sielawa - Jest to ryba wędzona w całości, ma złotawą skórkę. Mięso delikatne, chude, lekko różowe, o zapachu wędzonki, łatwo oddziela się od ości. Ryba żyjąca wyłącznie w czystych, głębokich jeziorach. Obecnie coraz rzadziej spotykana.

- Sieja - Ryba spokrewniona z sielawą, jednak osiąga znacznie większą wagę. Jej wyjątkowy smak i zapach uzyskiwany jest dzięki wędzeniu w tradycyjnej murowanej wędzarni, dymem z drzewa olchowego.

- Jesiotr - Mięso średnio tłuste, białe o zwartej konsystencji. Cechą charakterystyczną jesiotra jest całkowity brak ości.Wędzony w całości lub w dzwonkach. Swoim imponującym wyglądem sprawia że jest atrakcyjną ozdobą stołów biesiadnych.

- Sum - Mięso chude, białe o zwartej konsystencji, pozbawione ości. Wędzony w postaci tuszek.

- Lin - Sporą liczbę ości rekompensuje bardzo smaczne aromatyczne mięso.Cieszy się dużym uznaniem klientów.

- Łosoś wedzony dymem gorącym - Dzwonka łososia wędzone sposobem tradycyjnym, smakują doskonale zarówno na ciepło jako danie główne, jak również podane z białym winem są idealne do przystawek.

- Łosoś wędzony dymem zimnym - Wyselekcjonowane płaty soczystego mięsa są przygotowywane ze świeżego łososia najwyżej klasy ,
a wieloetapowy proces wędzenia nadaje im niepowtarzalny smak i aromat . Produkt wyróżniany przez naszych klientów.

- Karp - wędzony w dzwonkach, o charakterystycznym słodkawym smaku, miękkiej konsystencji. Przyrządzamy go specjalnie dla smakoszy tej tradycyjnej na polskim rynku ryby.

- Amur - Mięso wędzonego amura jest białe, delikatne, o łagodnym smaku i niskiej zawartości tłuszczu.

Zapraszamy do zakupu naszych produktów, podczas Jarmarku Staropolskiego w Centrum Hadlowym M1 w Poznaniu. Jarmark odbywa się w każdy drugi i czwarty weekend miesiąca."

Ostatnio dodane w okolicy

Historia Pasieki, z której pochodzą Miody Suszka sięga lat 40-tych XX wieku. Pszczelarstwo stało się dla nas rodzinną tradycją i wielką pasją. Pasieka znajduje się w okolicy miejscowości Golębin,... Czytaj dalej »
w odległości: 0.06 km
W ofercie wędliny produkowane tradycyjnymi metodami, więcej informacji ze strony www: O NAS Firma nasza należy do nielicznych Rzeźnictw polskich, ze starymi tradycjami rodzinnymi, aktualnie... Czytaj dalej »
w odległości: 16.16 km

Komentarze