Winnica Equus

Dodane przez:

, 9/11/2011

Ostatnia aktualizacja: 9/11/2011

Adres:
Mierzęcin 17
Dobiegniew, Lubuskie 66-520
Polska
Telefon: 504 286 758
Ocena: 
Brak głosów
Javascript is required to view this map.

Opis

Winnica oferuje własne wina, sadzonki winorośli oraz szkolenia dotyczące wiedzy o winie w ramach własnej inicjatywy - Akademii Polskiego Wina. Winnica została wielokrotnie nagrodzona za wina w różnych konkursach i pokazach winiarskich w Polsce. Więcej ze strony www:

"Winnica Equus położona jest we wsi Mierzęcin, w północnej części województwa lubuskiego. Zajmuje łagodne wyniesienie terenu o wystawie południowo-wschodniej , na wysokości 60 m npm.
Podłoże stanowi przepuszczalna gleba piaszczysto- gliniasta. Nasadzenia pochodzą z 2006 , 2007 i 2008 roku. . W naszej winnicy uprawiamy 3 główne odmiany: Pinot Noir, Pinot Gris i Kernling. Skład odmian uzupełniają niewielkie ilości : Chardonnay, Riesling, Johanniter, Traminer, Rondo, Regent,Cabernet Dorsa i Solaris. Zarówno odmiany jak i ich klony zostały tak dobrane, by uzyskać wina najwyższej jakości. Specyficzny klimat tego regionu, niemal identyczny jak w okolicach Zielonej Góry, sprawia, że lata są zazwyczaj gorące i suche, a zimy łagodne. W związku z tak długim sezonem wegetacyjnym, trwającym zazwyczaj do połowy listopada, jest możliwa uprawa późnych i wymagających odmian winorośli.

Nasza winnica wchodzi w skład Lubuskiego Szlaku Wina i Miodu. Mierzęcin to otoczona lasami i jeziorami, popularna miejscowość turystyczna, znana przede wszystkim z gruntownie odrestaurowanego zabytkowego pałacu i ciekawego założenia parkowego. We wsi znajduje się też barokowy kościół.

NASZE WINA:
REGENT 2008 - Winnica Equus
Wino czerwone, wytrawne, o ciemnorubinowej barwie i intensywnym aromacie świeżych owoców. W nosie wyczuwalny zapach malin, czerwonej porzeczki, bananów i mandarynek, uzupełniony nutkami kwiatowymi. W ustach łagodne i przyjemne.
CUVEE 2009 - Winnica Equus
Wino białe, półwytrawne, o słomkowej barwie i intensywnym aromacie świeżych owoców cytrusowych. W nosie wyczuwalny zapach greipfruta,brzoskwini,melona, bananów, mandarynek, uzupełniony nutkami kwiatowymi. W ustach pełne i łagodne.
PINOT NOIR 2008 - Winnica Equus
Wino czerwone, wytrawne, o rubinowej barwie i złożonym aromacie owoców i przypraw korzennych. W nosie wyczuwalny zapach malin, wiśni, truskawek i wędzonej śliwki. Całość dopełniają nutki dymne. Wino dobrze zbudowane z dobrą strukturą tanin. W ustach eleganckie i długie, z przyjemnym waniliowo-aksamitnym akcentem.
RONDO 2008 - Winnica Equus
Wino czerwone, wytrawne, o ciemnoczerwonej barwie i intensywnym aromacie dojrzałych leśnych owoców. W nosie wyczuwalny zapach wiśni, aronii, czarnej porzeczki, uzupełniony aromatem borówek, jeżyn i papryki. W ustach długie i ekstraktywne. Wino to zostało uznane za najlepsze czerwone wino V Konwentu Winiarzy, przez redaktorów czeskiego magazynu Vinarski Obzor."

Ostatnio dodane w okolicy

Farma pod Świerkami to ekologiczne, certyfikowane gospodarstwo rolne położone w gminie Krzyż Wlkp. ( połnocna Wielkopolska). Nasza specjalizacja to chów bydła mlecznego połączony z przetwórstwem... Czytaj dalej »
w odległości: 16.42 km
Gospodarstwo specjalizujące się w ekologicznej uprawie warzyw. W ofercie świeże warzywa i owoce, własne przetwory BIO oraz suszone warzywa i owoce. Więcej ze strony www: "Gospodarstwo Ekologiczne... Czytaj dalej »
w odległości: 34.69 km

Komentarze