Winnica Kinga

Dodane przez:

, 6/10/2011

Ostatnia aktualizacja: 6/10/2011

Adres:
Stara Wieś 28
Nowa Sól, Lubuskie 67-100
Polska
Telefon: 609-528-581, 609-499-515
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 4 (1 głos)
Javascript is required to view this map.

Opis

Gospodarstwo winiarskie z tradycjami i bogatą ofertą obejmującą obsługę enoturystyki, szkółkarstwo i winiarskie przetwórstwo. Więcej informacji ze strony www:

"Winnica Kinga wyróżnia się na tle innych podobnych gospodarstw winiarskich położeniem i ofertą która obejmuje nie tylko enoturystykę ale również szkółkarstwo i winiarskie przetwórstwo. To spod ręki Pani Haliny wychodzą wyjątkowe konfitury winogronowe, octy winne, kiszone liście czy owoce w zalewach na bazie wina. Gospodarstwo poprzez położenie geograficzne poszerza swoje usługi o atrakcje dla aktywnych turystów jak: rejsy i spływy po Odrze, możliwość skorzystania z turystyki konnej, rowerowej czy Nordic Walking.

Podczas pobytu turyści zapoznają się z historią rodziny, regionu maja okazję zobaczyć czym różni się uprawa winorośli deserowej od tej z przeznaczeniem na wino oraz popróbować specjałów takich jak gołąbki w liściach winogronowych oraz innych niespodzianek kulinarnych.
Goście po zwiedzaniu winiarskiego gospodarstwa wraz z gospodarzami biesiadują w rybakówce, starym drewnianym obiekcie który malowniczo wpisuje się w nadodrzański pejzaż. Turyści mogą dojechać do winnicy lub po wcześniejszym ustaleniu dopłynąć Odrą.

Zatrzymując się w okolicy Starej Wsi gdzie znajduje się Winnica Kinga warto wybrać się do okolicznych miejscowości aby zobaczyć ich atrakcje : Siedlisko i zamek Schonaichów nad Odrą, Kożuchów z średniowiecznym zamkiem i fortyfikacjami, Nowa Sól z pięknym portem i parkiem krasnala(znajduje się tutaj największy krasnoludek na świecie wpisany do księgi rekordów Gunnesa) ,Bytom Odrzański z urokliwą renesansowo-barokową starówka i wreszcie Zielona Góra winiarska stolica regionu gdzie na każdym kroku czuć winiarskiego ducha z piękną Palmiarnią na winnym wzgórzu i jedynym w Polsce Muzeum Wina.

Winnica Kinga zwracając uwagę na najwyższy poziom usług, nie zapewnia noclegów na miejscu w winnicy ale w zależności od oczekiwań gości organizuje noclegi w okolicy. Regionalne wyżywienie jest przewidziane podczas pobytu w winnicy oraz przy indywidualnych zamówieniach plenerowych. Winnica Kinga jest przygotowana do organizacji łączonych pakietów opartych o inne winnice lub uzupełniające usługi gospodarstw agroturystycznych."

Ostatnio dodane w okolicy

Oferujemy pierogi: -prosto ze stolnicy -ręczne lepione -wg. tradycyjnych receptur - z najwyższej jakości składników - z doskonałym farszem - zdrowe - naturalne - bez konserwantów... Czytaj dalej »
w odległości: 3.42 km
Jajka z Hodowli i Chowu Drobiu Nieśnego z Wolnego wybiegu Michał Burzyński W dzisiejszej dobie żywności ekologicznej, potrafimy znaleźć wiele oszustów, którzy pod przykryciem ekologii potrafią... Czytaj dalej »
w odległości: 6.55 km

Komentarze