Winnica Miłosz

Dodane przez:

, 8/11/2011

Ostatnia aktualizacja: 8/11/2011

Adres:
Łaz 65
Zabór, Lubuskie 66-003
Polska
Telefon: 609 882 325, 664 02 02 64
Ocena: 
Brak głosów
Javascript is required to view this map.

Opis

Winnica Miłosz oferuje własne wina, sadzonki oraz zaprasza na spacery, degustacje, a także szkolenia w ramach Akademii Winnicy Miłosz. Więcej ze strony www:

"Winnica leży we wsi Łaz, 15 km na wschód od Zielonej Góry (dojedziesz drogą wojewódzką nr 282).

Zielona Góra i okolice to tradycyjny obszar uprawy winorośli - jeszcze w początkach XX wieku winnice zajmowały tutaj obszar 2500 hektarów, a w okolicy Łazu - w kierunku Droszkowa, Przytoku, Zaboru i Tarnawy - winna latorośl rosła na 50 ha. Do dziś na okolicznych polach rosną stare krzewy tak zacnych odmian jak Pinot Noir, Traminer, Pinot Gris czy Karmazyn (Tauberschwarz). Winnica Miłosz szczyci się szlachetnymi winami z tych starych odmian, uprawianych tutaj co najmniej od XVI wieku, ale nie stroni też od nowszych szczepów: Devina, Zweigelta, Dornfelera, Aliberneta.

Naszą zaletą jest to, że uprawiamy wyłącznie szlachetną winorośl, vitis viniferę.

Cieszymy się zwłaszcza cytrusowymi w charakterze winami z Białego Burgunda, ale polecamy też muszkatowe i aromatyczne z odmiany Müller Thurgau, złożone z Czarnego Burgunda.

Chlubą winnicy jest Zweigelt o delikatnym zapachu papryczki, smaku dojrzałych wiśni i czereśni. Winnica zaprasza na spacery, degustacje, a także szkolenia w ramach Akademii Winnicy Miłosz.

Degustacje odbywają się w wiacie turystycznej, która może zmieścić 55 osób oraz w piwnicy winiarskiej z salą dla 70 osób. Proponujemy do degustacji od 2 do 6 naszych win. Przygotowujemy też potrawy - zarówno zimne przystawki jak gorące posiłki, także z dzika! Na spacer poprowadzimy przez winnię, a na życzenie do starych krzewów rosnących głównie na południe i zachód od Łazu, gdzie krajobraz jest wyjątkowo malowniczy - dech zapierają tutaj strome wzgórza, źródliska, dąbrowy i zdziczałe sady.

W ramach zajęć Akademii Winnicy Miłosz uczymy pielęgnacji winorośli oraz produkcji wina. Warto dodać, że w Łazie koło Zaboru - obok winnicy Miłosz są jeszcze trzy inne, a na południowym stoku między Łazem i Zaborem powstaje 30 hektarowa uprawa winorośli.

WINO:
- Devin. Wino bogate, aromatyczne. Odmiana powstała w wyniku skrzyżowania szczepów Traminer i Veltiner, posiada najlepsze cechy obu. W winie znajdujemy bogate nuty grapefruita i korzenność właściwą dla Traminera, który uprawiana jest w Łazie od kilkuset lat. Wino jest produkowane w sposób tradycyjny.
- Zweigeltrebe. Wino typu burgund. Lekko paprykowe, przyprawowe, to z Łazu odzanacza się zrównoważoną strukturą garbników. Koloru wiśniowego, przejrzyste i głębokie. Odmiana sprawdza się w całej Europie Środkowej, w Austrii, Czechach, Słowacji i od niedawna tutaj. Nasze jest wyjątkowo minarelane, co daje mu to, co nazywamy, charakterem.
- Zielonogórskie czerwone. Powstało z odmian Zweigeltrebe i Pinot noir, z niewielkim dodatkiem Aliberneta. Nuty porzeczek, egzotycznych przypraw. Można spożywać je jako młode, już kilkumiesięczne, ale nadaje się też do długiego przechowywania.
- Zielonogórskie białe. Zrównoważone, o lekkim aromacie gruszek, lekko muszkatołowe, w kolorze słońca. Doskonałe do ryb, serów, lekkie, wytrawne.

Inne nasze wina:
- Alibernet 2009
- Pinot Blanc 2010
- Pinot Noir 2010
- Mueller Thurgau 2010"

Ostatnio dodane w okolicy

W ofercie mleko kozie, sery twarde podpuszczkowe kozie naturalne, wędzone i ziołowe, chleb naturalny na zakwasie. Czytaj dalej »
w odległości: 5.36 km
Winnica „Julia” znajduje się w Starym Kisielinie, wsi pięknie położonej wśród wzgórz pokrytych malowniczymi lasami, około 5 km od centrum Zielonej Góry. Jest winnicą... Czytaj dalej »
w odległości: 8.00 km

Komentarze